• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  "לא לגיטימי ומנוגד לאתיקה הרפואית"


  07/09/2022

  מנהלי בתי החולים וההסתדרות הרפואית בישראל שלחו בראשון 4.9.2022 מכתב חריף נגד התפטרות המתמתחים במחאה על קיצור התורנויות. "התפטרות מסוג זה הינה צעד לא לגיטימי ביחסי העבודה ומנוגד לאתיקה הרפואית", נכתב במכתב שיועד לראש הממשלה יאיר לפיד, שר האוצר אביגדור ליברמן, שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי ושר הבריאות ניצן הורוביץ. "הדרך לקדם רפורמות במערכת הבריאות, בוודאי משמעותית כמו זו, אינה יכולה להיעשות בפזיזות ותחת איומים, גם אם הם נובעים כצעדי מחאה בלבד".

   

  עם זאת, הבכירים הדגישו כי הם מזדהים עם המצוקה במחלקות השונות, העומסים והקושי שעולה בנושא התורנויות. "אנו ערים למתרחש בקרב הרופאים שלנו, ויודעים כי לנגד עיניהם טובת הציבור בפריפריה ובמרכז", אמרו. "אנחנו תומכים בכל פעולה של קיצור משך יום העבודה, שהוא ישים ולא יפגע במטופלים, ברופאים, בתנאי ההשתכרות ובאיכות ההתמחות".

   

  "אנו מברכים את הממשלה שמגויסת לקידום שיפור תנאי הרופאים, הקלה בעומס, בשעות עבודה ושעות התורנויות", הוסיפו. "אין ספק כי יש לתת מענה מהשורש למצוקת התורנויות. נושא זה דורש זמן הערכות לטובת עריכת הסכם קיבוצי שיענה על תנאי העבודה החדשים ותנאי השכר נוכח הרפורמה. אנו שמחים על כוונת הממשלה הנוכחית לפתור את הסוגייה ויודעים שבתקופת הבחירות הנושא סבוך ומורכב. אנו תקווה כי הנושא יתקדם לכדי פתרונות מעשיים לאחר הבחירות וכי הממשלה תפעל ותתגייס לתת מענים כפי שנעשה בשנה האחרונה".

   

  הבכירים חתמו את המכתב והדגישו כי "על אף העובדה שהנושא נדחה לא מעט, הרכבת יצאה מהתחנה. שינוי זה הוא לא שאלה של אם - הוא שאלה של מתי ואיך. כולנו יחד, החתומים מטה, נשנס מותניים יחד לטובת קידום הנושא".

   

  לקריאת הכתבה המלאה
  בחזרה לכל עדכונים ופרסומים