• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  המרכז למניעת התעמרות במערכת הבריאות


  תופעת התעמרות, מתבטאת בד"כ בהתנהגות חוזרת ונשנית מצד מנהל או קולגה, אשר מייצרת סביבה עוינת ולא בטוחה במקום העבודה.
  התופעה נמצאת במגמת עלייה מתמדת בארץ ובעולם והיא חוצה מגזרים, גילאים, מינים ודרגים ניהוליים.

  במקום עבודה בו קיימת התעמרות, אנו רואים שחיקה משמעותית, היעדרויות רבות, עזיבת רופאים ואנשי צוות ופגיעה בשם הטוב של המוסד ורופאיו.
  לרופא שחווה אותה, ההתעמרות עלולה לגרום לחרדות, לחץ ופגיעה בבריאות הנפשית והפיזית.

  אנחנו כאן לרשות כל רופאה ורופא שחווים התעמרות.

  במסגרת המרכז, כל רופאה ורופא יוכלו לקבל טיפול מקיף במצב אליו נקלעו, לרבות ייעוץ משפטי, טיפול בתחום הנפשי (במידת הצורך) וכן הליך גישור, אשר מאפשר לפתור באופן סודי ובצורה עניינית ומהירה את הקונפליקט, תוך המשך עבודה משותפת מקצועית ומכבדת. 

  המרכז למניעת התעמרות במערכת הבריאות, הוקם על ידי הר"י, מתוך מטרה לקדם מודעות לקיומה של תופעת התעמרות בתוך המוסדות הרפואיים ולתת מענה מקצועי במקום שבו מתמודדים עם התעמרות.

  המרכז מספק ייעוץ וליווי מקצועי לרופאים שסובלים מהתעמרות או עדים לה במקום עבודתם וכן פועל למיגור התופעה באמצעות הכשרות וסדנאות, המסייעות להתמודד עם התופעה בתוך המוסדות הרפואיים.

  כחלק מפעולותינו לקידום המודעות להתעמרות במקומות העבודה וקידום סביבת עבודה נעימה ובטוחה לרופאים, נקיים סדנאות והכשרות לרופאים/ות ומנהלים/ות, במוסדות הרפואיים השונים וכן נלווה ונטפל במוסדות אשר מתמודדים עם תלונות על התעמרות.

  כל רופאה ורופא שחווים התעמרות וכן כל מנהל/ת אשר מבקשים להתמודד עם מקרה של התעמרות אצלם במוסד/מחלקה/מרפאה, מוזמנים לפנות אלינו, לעו"ד מיכל פומרנץ, מנהלת המחלקה ליחסי עבודה ויישוב סכסוכים בטלפון 03-6100523, או  באמצעות מייל או  השאירו פרטים ונחזור אליכם

  כל הפניות נשמרות בסודיות.