• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  קידום קריירה לרופא/ה

  קידום קריירה לרופא/ה

  הר"י מעמידה לרשות הרופאות והרופאים שורה של כלים חכמים לניהול וקידום הקריירה הרפואית. החל מלוח תעסוקה לרופאים, דרך הכוונה מקצועית ועד לסיוע עבור מנהלי מחלקות, פרסום אינדקס רופאים ומערך גישור ליישוב סכסוכים בין קולגות בתחום הרפואה.
  הר"י מעמידה לרשות הרופאות והרופאים שורה של כלים חכמים לניהול וקידום הקריירה הרפואית. החל מלוח תעסוקה לרופאים, דרך הכוונה מקצועית ועד לסיוע עבור מנהלי מחלקות, פרסום אינדקס רופאים ומערך גישור ליישוב סכסוכים בין קולגות בתחום הרפואה.
  קידום קריירה לרופא/ה קידום קריירה לרופא/ה

  סיוע לרופאים במציאת עבודה

  מהלך הקריירה של רופאים הוא מורכב. תחילתו בלימודים הארוכים ותהליך ההתמחות, וסופו לעתים במשרות ניהוליות ורפואיות בכירות במערכת הבריאות. 
  ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) מעמידה לרשות הרופאים והרופאות מגוון רחב וחכם של כלים לניהול הקריירה הרפואית שלהם.

  כך למשל, הקימה הר"י, אתר של תעסוקון רופאים המפרסם משרות רפואיות, ומאפשר למועמדים לשלוח קורות חיים ישירות למנהלי המחלקות בתחום ההתמחות

  כמו כן, מציעה הר"י שירות של עריכה, כתיבה ותרגום קורות חיים, בניית עמוד לינקדאין, ייעוץ של הכוונה מקצועית, והכנה לראיון עבודה.  למידע נוסף 

  סיוע למנהלי ומנהלות מחלקות

  איתור מועמדים פוטנציאליים

  ההסתדרות הרפואית בישראל מסייעת באופן אקטיבי למנהלי/ות מחלקות למצוא מועמדים פוטנציאליים למשרות שונות.

  ההסתדרות הרפואית בישראל הקימה את תעסוקון הרופאים המעדכן באמצעות מייל את מנהלי/ות המחלקות בבתי החולים ואת מגייסי הרופאים בקופות החולים על הימצאות קורות חיים חדשות במערכת. כך מחברת הר"י בין מנהלים לבין רופאים המחפשים מקומות עבודה בעולם הרפואה הישראלי.

  התעסוקון הוא מערכת חכמה באמצעותה יכולים רופאים ורופאות להגיש את קורות החיים שלהם, ומנהלי/ןץ המחלקות יקבלו מהמערכת מייל אוטומטי על הימצאות קורות חיים חדשים במערכת. תהליך זה מקל על מנהלי/ות המחלקת למצוא את כל המועמדים במקום אחד מרוכז ולפנות אליהם במידת הצורך. המערכת החכמה של תעסוקון הרופאים מקצרת את הדרך להזדמנויות תעסוקתיות מרתקות עברו רופאים ורופאות בישראל, ומשמשת כלי ניהולי חשוב למעסיקי הרופאים במערכת הבריאות בישראל באיתור מועמדים ומועמדות פוטנציאליים. לאיתור מועמדים ומועמדות פוטנציאליים

  התמודדות עם אתגרי המקצוע

  מקצועות הרפואה בישראל הינם תובעניים ומלחיצים. ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) מכירה בקשיים האלו, הן של רופאים ורופאות מן השורה, והן של מנהלים ומנהלות בכירים במערכת הבריאות, בבתי החולים ובקופות החולים. לשם כך הקימה הר"י שירות של פגישת סיוע אישית ללא עלות.

  הפגישות כוללות סיוע לרופאים ולמנהלים, בין היתר בתחומים הבאים: איתור וניהול מצבי מצוקה בקרב אנשי צוות רפואי; תמיכה / ליווי / הדרכה בהתמודדות עם משבר ניהול או צוותי; טכניקות של התמודדות מיטיבה במעבר מרופא בכיר למנהל – איך להתחיל את זה "נכון" (בהיבטים אישיים, מערכתיים, פונקציונאליים, רגשיים ופוליטיים).

  כמו כן, במיוחד עבור מנהלים/ות במערכת הבריאות, בבתי החולים ובקופות החולים, פגישת סיוע אישית תתמקד בבעיית ה"בדידות בצמרת", תוך מתן כלים של התמודדות מיטיבה עם הבדידות המובנית לתוך תפקידי ניהול הכוללים אחריות, קבלת החלטות, מצבי לחץ ודילמות ניהוליות, אתיות ורפואיות שלא ניתן לחלוק עם אף אחד אחר.

  הפגישות הללו תתקיימנה כאמור עם אנשי מקצוע מנוסים, היכולים לספק זווית ראיה חיצונית ואובייקטיבית על הבעיות המועלות במסגרת הפגישה. כמובן שמטבע הדברים, כל תוכן הפגישה נשאר דיסקרטי בין היועץ לבין המתייעץ/ת.

  לפרטים נוספים ולתיאום פגישת סיוע אישית ניתן לפנות לרכזות האזוריות.

  ייעוץ בנושא קריירה

  הבחירה במקצוע רפואה כמקצוע לחיים היא בחירה משמעותית המחייבת מאמץ והשקעה רבה. לעיתים במהלך הדרך הארוכה ובמהלך ההיכרות עם מקצועות הרפואה השונים, עולים ספקות והרהורים ובעיקר צורך בחידוד כיוון ההתמחות הספציפי ואופן העבודה המתאים לכל אחד ואחת.

  במסגרת "מפנה" – מערך סיוע לרופאים – אנו מציעים ייעוץ קריירה ממוקד המיועד לסטודנטים לרפואה ולרופאים בכל שלבי הקריירה.

  התהליך כולל שני מפגשים (סה"כ 3 שעות) של שיחת ייעוץ אישית עם יועצי קריירה מומחים על מנת לסייע בבחירת מסלול התמחות, עבודה בקהילה או בבתי חולים, התלבטויות לגבי המשך הקריירה ועוד.

  תחום ייעוץ הקריירה ילווה מקצועית על ידי אמי סקליר בעלת חברת "בי סקסס בע"מ" והייעוץ יוענק על ידי יועצי קריירה ותיקים, מיומנים ומנוסים ברחבי הארץ, רובם ככולם מילאו תפקידים משמעותיים בארגונים במקביל לניסיון רב בייעוץ ואימון מעברי קריירה. בנוסף, הוכשרו יועצי קריירה אלו בהכרת תחומי ההתמחות העיקריים ברפואה, כולל אופי העבודה ודרישות התפקיד והם בעלי ניסיון קודם בייעוץ לאנשים מתחום הרפואה. תהליך הייעוץ הינו בתשלום, במחיר מופחת ואחיד אשר מסובסד על ידי הר"י.

  לקבלת פרטים ותיאום פגישה, ניתן לפנות לרכזות האזוריות.

  אינדקס הרופאים

  ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) הקימה אתר מתקדם ואפליקציה המיועדים להצגת שירותי רופאים ורופאות עצמאיים לציבור הרחב. באתר האינדקס ניתן לאתר רופאים לפי פילוח של תחומי הכשרה והתמחות, אזורי קבלה, שייכות לאיגוד המדעי ועוד. השירות ניתן בחינם לכלל אזרחי ותושבי ישראל, על מנת שיוכלו למצוא בקלות רופאים מקצועיים באזור מגוריהם, והוא יכול לשמש רופאים ורופאות בתחומי רפואה שונים, המבקשים למצוא עמיתים למקצוע לשם התייעצות רפואית או לשם מחקר רפואי מגוון. היכנסו גם אתם להציג את שירותיכם באינדקס הרופאים

  יישוב סכסוכים

  כלי חשוב נוסף שהר"י מעמידה לרשות הרופאים בניהול הקריירה הרפואית הינו מערך הגישור "מעגל", שהוקם על מנת לקדם פתרון ברוח טובה של סכסוכים ומחלוקות בין רופאים במוסדות הרפואיים השונים, וזאת באופן יעיל, מהיר ודיסקרטי.

  במערך הגישור יושבים רופאים ועורכי דין, כולם מגשרים מקצועיים, אשר מכירים היטב את מערכת הבריאות ויכולים לקדם את הצדדים לפתרון מוסכם אשר יושג בהליך גישור נעים ודיסקרטי לטובת כל הנוגעים בדבר. הליך גישור כאמור, מונע את הקצנת הסכסוך, מאפשר ללבן את המחלוקות באופן מקיף וסודי תוך שהוא מונע פגיעה בקריירה ובמוניטין של הרופאים המעורבים והמוסד בו הם מועסקים.

  מערכת הבריאות בכלל והמוסדות הרפואיים בפרט, הינם מקומות עבודה אינטנסיביים והיררכיים, אשר מטבע הדברים גוררים עמם לחצים יוצאי דופן, העלולים לגרום לסכסוכים וקונפליקטים בין עמיתים וקולגות. קונפליקטים כאלו עלולים להימשך שנים, לפגוע באווירת העבודה במקום, בתפקוד של המעורבים ואף להשפיע על רופאים/ות ועובדים/ות שאינם מעורבים ישירות בסכסוך.

  סכסוכים שאינם נפתרים באופן מוסכם, מגיעים, לא פעם, להכרעת בית הדין לעבודה, מהלך שמקצין את עמדות הצדדים ומעכיר עוד יותר את האווירה במקום העבודה, לעיתים עד כדי פגיעה בלתי הפיכה ביחסי העבודה והכרח לסיים את ההעסקה או להעביר מהתפקיד את אחד/ת מהמעורבים בסכסוך. בנוסף, הדיונים בבתי הדין לעבודה הם פומביים ועלולים לפגוע בשמם הטוב של המעורבים בסכסוך וגם בשמו הטוב של המוסד הרפואי בו הם עובדים.

  ההסתדרות הרפואית דוגלת בשיפור אווירת העבודה במוסדות הרפואיים השונים בישראל ובהטמעת מדיניות ארגונית גישורית במערכת הבריאות. לצורך כך הוקם מערך הגישור "מעגל" אשר הליכי הגישור שמתקיימים בו הינם מקצועיים, מהירים וסודיים. אנחנו מאמינים, שהשגת פתרון מוסכם בין צדדים לקונפליקט במקום העבודה, משככת את ההשפעות השליליות של הסכסוך ותורמת לאווירת עבודה חיובית וליכולת להמשיך בעבודה משותפת פוריה ונעימה.

  רכיב הסודיות  של הליכי גישור ב"מעגל" שומר על שמם הטוב של כל המעורבים, לרבות המוניטין של המוסד הרפואי עצמו, ואילו הגישור עצמו, החותר לחשיבה יצירתית מחוץ לקופסא, לשם פתרון הבעיות המועלות במסגרתו – מייצר פתרונות יחודיים אשר הצדדים מסכימים להם ומעוניינים ביישומם.

  במערך הגישור "מעגל", לכל מקרה מותאם מגשר או מגשרים מתאימים בהתאם למאפייניו הייחודיים של הסכסוך. כל הפניות למערך נשמרות בחיסיון מוחלט. השירות ניתן ללא עלות לרופאים חברי הר"י.

  על מנת לקבל פרטים נוספים על הליך הגישור ב"מעגל" ועל התאמתו למקרה בו הינך מעורב/ת, ניתן לפנות
  לעו"ד מיכל פומרנץ, מנהלת המחלקה ליחסי עבודה ויישוב סכסוכים בהר"י  באמצעות המייל, או  בטלפון: 03-6100523.

   השאירו פרטים ונחזור אליכם

   

  קידום מחקר רפואי

  האקדמיה לרפואה מדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל עוסקת בשיפור בריאות האדם והטיפול הרפואי בו, מקדמת מחקר על ידי רופאים חוקרים בישראל ונותנת להם במה ייחודית לשיתוף מחקריהם וממצאיהם במגוון תחומי המחקר הרפואי לסוגיו. 

  מדובר ביוזמה של הר"י לקדם את המחקר הרפואי בישראל לשיפור האבחון והטיפול הרפואי ולמען בריאות המטופלים בישראל. מטרות נוספות של האקדמיה כוללת את קידום ופיתוח המחקר הרפואי המבוצע על ידי רופאים-חוקרים כיעד בעל חשיבות לאומית; לטפח ולקדם מצוינות במחקר רפואי המבוצע על ידי רופאים חוקרים;  לפעול מול גופים ממסדיים, מקצועיים ומדעים בארץ ובעולם בנושאים שונים הקשורים למחקר רפואי על ידי רופאים-חוקרים; להוקיר רופאים-חוקרים בעלי מחקר מוביל, הישגים יוצאים מן הכלל ותרומה משמעותית למדעים ברפואה בישראל ובעולם.

   למידע נוסף - אתר בעברית
  למידע נוסף - אתר באנגלית