עמוד בית
יום ה, 13.05.21
הר"י הכריזה על שביתת אזהרה ביום שני 10.5.2021

מזכירות ההסתדרות הרפואית אישרה אמש (3.5) לדחות את השביתה הכללית עליה הוחלט בשבוע שעבר בישיבת ראשי הר"י, לאור האסון הכבד במירון ועל רקע האבל שירד על עם ישראל. השביתה תוכננה להתקיים ביום חמישי הקרוב, ותתקיים ביום שני 10.5.

מדובר בשביתת אזהרה כאות מחאה על ההתנהלות השערורייתית של משרד האוצר בשבועות האחרונים, הכוללת פגיעה בתנאי העבודה של המתמחים בפתולוגיה, כוונה לגרוע 600 תקנים של רופאים ורופאות שניתנו בשנה החולפת, ופרסום טענות מכפישות ומחוסרות כל יסוד בדבר חריגות שכר לכאורה של רופאי קופ"ח כללית. 

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי:

"השבוע בחרנו להניח למחלוקות ולכעסים על רקע האסון הכבד שאירע, אבל אם לא תהיה התערבות ברורה ומהירה מצד הגורמים הרלוונטיים בממשלה, ניאלץ להפעיל את נשק השביתה. מצער מאוד לראות שדווקא בישראל, בה מערכת הבריאות והצוותים הרפואיים בראשה הגיעו להישגים כל כך משמעותיים בתקופת הקורונה, ממהרים לאמץ גזירות, שינויים בתנאי העבודה והסרת תקנים. כל זה בשעה שבמדינות המערביות אנחנו רואים יותר השקעה בבריאות לרבות שורה של הסכמים שהיטיבו עם תנאיהם של עובדי הרפואה. לא ייתכן שבערב נדליק משואות, ובבוקר נלחם בגזירות".

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303