• כרטיס רופא
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  פגיעה קשה במערך הקרדיולוגי ובבריאות הציבור


  22/05/2023

  תקציר המכתב:

  "קיבלתי בפליאה רבה את החלטת הדרג המקצועי במשרדך לחתוך באופן דרמטי את התגמול שניתן כיום עבור ביצוע פעולות קרדיולוגיות מצילות חיים.

  מעבר לחוסר השקיפות ולחד-צדדיות שמאפיינים את המהלך הזה, הרי שאין בו שום היגיון זולת הסתכלות כלכלית קצרת מועד, שתביא לנזק ארוך טווח הן בצד הכלכלי והן בצד הבריאותי.

  מערך הקרדיולוגיה הישראלי נחשב לאחד מהטובים בעולם, והוא כולל לא רק אנשי מקצוע מעולים, אלא גם שירות ציבורי נגיש וזמין במיוחד. לא רק שלא ניתן לקצץ במודל התגמול הקיים, הרי שכבר היום הוא מתומחר בחסר ואלמלא בתי החולים היו סופגים את פערי העלויות, השירות והאיכות היו נפגעים מזמן. למעשה, ועדה מקצועית שמונתה על ידי האיגוד הקרדיולוגי מצאה כי הפערים האמורים מחייבים הגדלה של התגמול – ודאי שלא קיצוץ.

  רק בימים האחרונים היו מי שהסבירו במשרדך כי יש לרסן את הרפואה הפרטית ולחזק את הרפואה הציבורית, זאת כחלק מהניסיון להצדיק את הפגיעה (המוטעית) בביטוחי הבריאות.

  והנה אנו עדים כעת לניסיון לפגוע באופן ישיר ודרמטי בשירות שכל כולו ציבורי, המתנהל כל כולו במערכת בציבורית. פגיעה זו תביא לשתי תוצאות: האחת – קביעת "מכסות" טיפול בחולי לב על פי שיקולי רווח והפסד שיהוו אובדן דרך מקצועי, ניהולי ומוסרי. השנייה - הסטת המטופלים מהמערכת הציבורית אל המערכת הפרטית, תוך הוצאת אלפי שקלים מכיסם.

  אני קורא לך להיכנס לעובי הקורה, ללמוד את הסוגייה לעומק ולדרוש מאנשי משרדך להתחיל בדיאלוג ובשיתוף פעולה עם ההסתדרות הרפואית ועם כל הגורמים הרלוונטיים, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות והאחראיות ביותר – שהרי חיי אדם מונחים כאן על הכף."

   

  מצ"ב המכתב המלא
  בחזרה לכל עדכונים ופרסומים