• כרטיס רופא
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  עדים בּלָבָן


  "עדים  בּלָבָן"
  מסע בעקבות רפואה ורופאים בשואה

  ההסתדרות הרפואית מזמינה אתכם, רופאות ורופאים, לתכנית "רפואה ושואה".

  תכנית סמינרים בארץ, בפולין ובגרמניה המשלבת ביקורים באתרים נבחרים בפולין ובגרמניה בדגש על הרופאים ומקצוע הרפואה בשואה.

  המסע גובש בשיתופם של רופאים והיסטוריונים שחקרו את הנושא ומטרתו היא להפגיש אתכם, עם נקודות השפל המוסריות של מקצוע הרפואה וחלקו בפשעי השואה מחד גיסא, ומאידך גיסא מסירותם ללא לאות של הרופאים בגטאות ובמחנות. 

  התכנית כוללת סמינרים לפני, במהלך ואחרי הנסיעה בשילוב ביקורים באתרים נבחרים ומאפשרת לקבל תובנות על העבר אך גם על דילמות רפואיות עכשוויות.
  תכנית המסע הבא תתמקד בסיורים ברחבי פולין.
  תכנית רפואה ושואה בפולין 2023
   

  צוות הכנה, הדרכה וליווי המסע:

  ד"ר מתי פוקס – יועץ אקדמי לתוכנית רפואה ושואה – "עדים בלבן".

  רדיולוג בכיר, בבי"ח אסותא אשדוד ובמרכז הרפואי הדסה. נציב בצוות המשימה בינ"ל של כתב העת Lancet Commission on Medicine and the Holocaust. רכז תוכנית לימודי רפואה ושואה ועמית מחקר במרכז יעקובוביץ' לאתיקה רפואית יהודית של הפקולטה למדעי הבריאות, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. תחום מחקר בנושא פשעי מלחמה של רופאים נאצים, רדיולוגיה ותעשיית ההדמיה הרפואית תחת השלטון הנאצי. מרצה אורח ומחנך סגל רפואי בנושא רפואה ושואה במסגרת בתי חולים, בה"ד 10, הר"י ובתי ספר לרפואה בארץ ובארה"ב.
  דואר אלקטרוני: [email protected]  פרופ' ישראל שטראוס - מרצה פרופ' מן המניין בפסיכיאטריה, פקולטה לרפואה ע''ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב, מנהל מערך פסיכיאטריה, מעיני הישועה. עורך ראשי של ג'ורנל  ISRAEL JOURNAL OF PSYCHIATRY, יו''ר ועדת האתיקה של האיגוד הפסיכיאטריה וחבר לשכת אתיקה של הר''י. חוקר ומרצה בתחום תפקיד של פסיכיאטרים בשואה, גורל של חולי נפש בעידן גרמניה הנאצית והשלכות אתיות לרפואה היום.

  מר שמחה שטיין - מדריך הקבוצה חוקר היסטוריה ומחנך, מראשוני המדריכים בפולין. לשעבר מנכ"ל מוזיאון בית לוחמי הגטאות.