• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  פסיכיאטריה משפטית


  פורסם בינואר 2008

   

  1. יחידה אשפוזית מאושרת אדמיניסטרטיבית על ידי הגוף המוסמך לכך (משרד הבריאות, קופת חולים, הנהלת הדסה וכו') ומוכרת לצורך רוטציה בהתמחות בפסיכיאטריה.
  2. לפחות 2 רופאים מומחים בפסיכיאטריה כללית או בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר המועסקים במשרה מלאה, שמירב עיסוקם בפסיכיאטריה משפטית ואחד מהם מנהל היחידה.
  3. מנהל היחידה הוא בעל ותק מקצועי של לפחות 5 שנים, בעל מינוי מטעם הפסיכיאטר המחוזי לביצוע בדיקה פסיכיאטרית לפי החוק לטיפול בחולי נפש, וכן בעל רקע מוכח בתחום הפסיכיאטריה המשפטית על פי כל אלה: בוגר קורס אוניברסיטאי בלימודי המשך בפסיכיאטריה משפטית או מורה בקורס זה במוסד אוניברסיטאי מוכר בישראל, חבר מן המניין בחברה לפסיכיאטריה משפטית בישראל, בעל פרסומים מקצועיים בתחום הפסיכיאטריה המשפטית, השתתף במשך השנתיים האחרונות בכינוסים ובימי עיון בתחום הפסיכיאטריה המשפטית אשר מוכרים על ידי ועדת החינוך של ההסתדרות הרפואית בישראל ובעל תואר אקדמי של מרצה בכיר לפחות.
  4. ביחידה האשפוזית בה ישהו המשתלמים 8 מבין 12 חודשי ההשתלמות יש 6 מיטות לפחות, נערכות בה לפחות 4 הערכות (קבלות רפואיות) של מטופלים בחודש, וניתן בה שירות של קרימינולוג קליני על פי הקריטריונים שנקבעו על ידי המועצה המדעית להכרה ביחידה לפסיכיאטריה משפטית לצורך רוטציה בהתמחות בפסיכיאטריה.
  5. ביחידה האמבולטורית, כגון לשכת פסיכיאטר מחוזי, בה ישהו המשתלמים 4 מבין 12 חודשי ההשתלמות והעומדת בכל המתבקש בסעיפים 2 ו-3 לעיל, מתבצעות לפחות 15 בדיקות בחודש לצורך עריכת חוות דעת פסיכיאטריות לבתי משפט, ומתקיימת עבודה מקצועית שוטפת בינה ובין יחידה אשפוזית כמפורט לעיל.