2.7.2012: יו"ר ההסתדרות הרפואית בירך על החלטת ועדת הכספים לתמוך בעמדת הר"י למיסוי מענקי הרופאים כרווח הון

ח"כ גפני לרשות המיסים: "אתם הורגים את הפריפריה"

 

ההסתדרות הרפואית בירכה ביום 2.7.2012 את ועדת הכספים ואת העומד בראשה ח"כ גפני, על ההחלטה לתמוך בעמדת הר"י למיסוי מענקי הרופאים כהכנסת הון ולא כהכנסת עבודה.

 

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר הר"י אמר כי יש לברך על התייחסות רצינית זו של חברי הוועדה המבינה את החשיבות של מתן מענקים ותמריצים לרופאים כפי שהוסכם בהסכם הקיבוצי, זאת בכדי לסייע בחיזוק הפריפריה ולתת שירות רפואי הולם לתושביה. "כבר היום רואים שינויים דרמטיים בעקבות ההסכם והמענקים: בביה"ח נהריה הגיעו בחצי השנה האחרונה 32 רופאים, מנהל הי"ח פוריה אומר שזו פעם ראשונה שיש לו מתמחים בוגרי הארץ, מנהל בי"ח סורוקה אומר שזו פעם ראשונה שאין לו בעיה לגייס מתמחים ברפואת ילדים, שינויים דרמטיים מתרחשים מול עיננו. הרופאים שכבר עברו לפריפריה ולמקצועות במצוקה צריכים לדעת שהמדינה לא נותנת להם כסף ביד אחת ולוקחת ביד השנה".

 

ח"כ גפני, יו"ר ועדת הכספים נזף בנציג רשות המיסים ותהה מדוע התהליך אורך זמן ארוך. ברור שהמהלך של סגן השר והר"י היה מהלך להצלת חיים. מה רשות המיסים רוצה שיהיה שהרופאים יחזרו למרכז ולא יהיו רופאים בפריפריה? אנחנו משחקים בחיי אדם ואני לא מתכוון לאפשר זאת. לא נשתוק על העניין הזה. יש פה הסכם מאד פשוט המדינה לא מפסידה מזה".

 

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן אמר כי מה שהבטיחו לרופאים אנחנו צריכים לקיים. כל הנושא של פריפריה היה היסוד של ההסכם עם הרופאים התגאינו בכך שפעם ראשונה נותנים לפריפריה עדיפות. 

 

ד"ר ישראל אייליג, סגן יו"ר הר"י הוסיף ואמר כי בסעיפים בהסכם שנכתבו על מצוקה ופריפריה כתוב במפורש שהמענק לא יהווה שכר. לכולם היה ברור מלכתחילה מעולם לא עלה שזה הולך להיות משכורת להיפך נציגי האוצר דרשו שייכתב שזה לא שכר.

 

ח"כ דב חנין אמר בדיון כי רשות המיסים באה לפגוע בגולת הכותרת של מאבק ארוך ומורכב של הרופאים. יש פה מטרה חברתית ואתם עושים מהלך ציני שתוצאתו לעקר את כל הסיפור מכל המשמעויות שלו.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ גפני, סיכם את הדיון ואמר כי "ועדת הכספים מחליטה שאנו רואים במענק רווח הון". דרש תשובה מרשות המיסים תוך שבוע להציג תקנון. במקביל הנחה את היועצת המשפטית של הועדה להתחיל בניסוח הצעת חוק של ועדת הכספים שתדרוש פטור מלא ממיסוי רק במידה ורשות המיסים לא תגיש תקנון. 

 

ד"ר אידלמן "אנו שמחים ומברכים על העמדה הברורה והאמירה החזקה ויוצאת הדופן בה נקטה הוועדה, עמדה העולה בקנה אחד עם עמדת הר"י ".

 

 
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם.
כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל. מדיניות פרטיות
ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 ק-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444 פקס: 03-5753303