• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  31.7.2011: ד"ר אידלמן נפגש עם הנשיא שמעון פרס בניסיון לקדם את סיום המשבר


  נשיא המדינה בפגישתו עם משלחת הרופאים בראשה ד"ר אידלמן:
  "העם יצא לרחוב כי תביעותיו מוצדקות – יש לשנות את סדרי העדיפויות במדינה"

  ד"ר אידלמן לנשיא: 
  "מול עיננו הפקוחות מערכת הבריאות קורסת; אין זמן לניסים, חייבים לפעול בדחיפות"

  ב-31.7 קיים נשיא המדינה מר שמעון פרס פגישה עם יו"ר הר"י במשכן הנשיא. הפגישה התנהלה בנוכחות משלחת רופאים ומתמחים המייצגים את הרפואה הציבורית בישראל. בפתח הפגישה הציג ד"ר אידלמן לנשיא את מצוקות מערכת הבריאות הציבורית ואת הדרכים הנדרשות לשיקום המערכת ולשיפור מצבם של הרופאים בישראל.

  הנשיא התעניין בשלומו של ד"ר אידלמן והדגיש כי הוא מלא הערכה כלפי אופן ניהול המאבק על עתיד הרפואה הציבורית בישראל: "אני מודה לכם שבאתם. זו שעה רצינית מאוד לעם. העם יצא לרחוב מאחר ויש לו תביעות מוצדקות. ההפגנות הן מאוד מרגשות, אין בהן אלימות והקצנה וחובה עלינו להקשיב לדור הזה, למעמד הביניים בישראל אשר נושא על כתפיו את מרבית הנטל הכלכלי ואין ביכולתו לחיות בכבוד בישראל. חובתנו להקשיב ולהסיק מסקנות ברורות – שינוי משמעותי של סדרי העדיפויות במדינת ישראל, שינוי משמעותי של חלוקת התקציב".

  בהתייחסו למעמד הרופאים בישראל אמר הנשיא: "אני יודע שהרופאים בישראל עובדים קשה מאוד ושבהשוואה למדינות אחרות השכר רחוק מלהיות דומה. הגיעה שעת משבר ויש גם לצאת מהמשבר תוך כיבוד הרופאים, העם, וגם הממשלה. אנו מחפשים כאן הידברות מכובדת שתענה על הבעיות שנוצרו. אני מאוד שמח לראותכם ובעיקר לשמוע אתכם ולהקשיב לדברים מנקודת מבטכם על מנת להבין מה נדרש לעשות כדי לשפר את מערכת הרפואה הציבורית בישראל".

  ד"ר אידלמן אמר לנשיא:"כבוד נפל בחלקנו לשבת כאן, בבית מס' אחד במדינה, אצל האזרח מספר אחת במדינה, אך אנו לא מחפשים כבוד אלא  פתרון אמיתי לבעיות אמיתיות של מערכת הבריאות. הרפואה הציבורית בישראל נמצאת בקריסה. אני לא פגשתי רופא אחד שבסיום משמרת לא חושב שלא ניתן להמשיך כך יותר". אידלמן פרט את הקשיים קונקרטיים העומדים בפני הרופאים "בשנים האחרונות מספר הרופאים במדינה ל-1,000 נפש נמצא בירידה מתמדת בעוד במדינות אחרות הנתון נמצא בעלייה. וזה כאשר האוכלוסייה זקוקה לנו יותר מאחר שתוחלת החיים עולה. הדינאמיקה הזאת נמצאת על הכתפיים של הרופאים. יש מחסור קשה מאוד ברופאים.חולים מחכים הרבה זמן בתור לעבור ניתוח, מחכים במיון מס' שעות לקבלת טיפול והרופא מגיע באפיסת כוחות. מתמחים בפריפריה עושים 12 תורנויות בחודש. רופא לא יכול לתת טיפול נכון בתנאים כאלה. לרופאים בכירים אין אופק קידום והם עוזבים את הארץ".

  ד"ר אידלמן הדגיש כי בתחום הרפואה אין ניסים וכי  צריך להשקיע בבריאות ולשנות את המגמה הרעה במערכת. מול עיננו הפקוחות מערכת הבריאות המפוארת מתפרקת. חייבים לפעול בדחיפות. החלטתי על הצעד הדרמטי הזה כי הגיעו מים עד נפש".

  ד"ר גיא פרידמן, נציג המתמחים אמר לנשיא: "אנחנו מתמוטטים, אנחנו קורסים, עובדים 14 משמרות בחודש ומשלמים מחיר אישי יקר – אנו לא רואים לא את האישה ולא את הילדים והחיים שלנו הם משמרת אחת ארוכה בבית החולים. אני עושה את הדברים מאהבה, זו הבחירה המקצועית שלי אך לא ניתן לעמוד בזה".

  בסיכום הפגישה אמר הנשיא פרס: "אין ספק שצריך למצוא פתרון הולם, רציני ומקיף למשבר הרפואה, מניסיוני אני יודע שהזמן המתמשך אינו תורם דבר - אני קורא לכל הצדדים לסיים את המשבר במהרה. אין כאן מקום למריחה. צריך לקבל הכרעה מידית. אני פונה לממשלה ולכם לשבת יחד ולעשות הכל על מנת להציל את הרפואה הציבורית בישראל." הנשיא הדגיש "בית הנשיא פתוח וקשוב לרחשי העם ותפקידי כנשיא הוא לשמוע את המצוקות ולראות כיצד כנשיא אני יכול לסייע לאזרחים ולעתידה של מדינת ישראל".

  צילם: מארק ניימן/לע"מ