• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  31.7.2011: ד"ר אידלמן לרופאים: "החלטנו לקיים משמרות מחאה מול בית ראש הממשלה"


  רופא/ה עמיתיי,

   

  134 יום עברו מאז הכרזנו על סכסוך עבודה. 9 חודשים של מו"מ. ועדיין אין הסכם.

  למרות אינספור דיונים, טרם הצלחנו לגשר על הפערים בנושאים החשובים של תקינה, עלות ההסכם ופריסתו.

   

  לפני כשבוע החלטנו לנקוט בצעד קיצוני - צעדה ממשרדי הר"י לירושלים עד למשרד רה"מ, זאת, תוך שאני פתחתי בשביתת רעב, עד להשגת הסכם. במקביל, לאורך השבוע, נערכו צעדות מחאה מקומיות מבתי החולים השונים בארץ ובקרב רופאי הקהילה במחוזות השונים.

   

  בסוף השבוע הגענו לירושלים, והקמנו אהל מול משרד ראש הממשלה. תומכים רבים הגיעו אלינו במהלך הימים הללו – אנשי רוח וציבור, אנשי ספר, מובילי דעת קהל, וכמובן אתם – רופאים מכל רחבי הארץ.

   

  היום התכנסנו להפגנת ענק מול משרדי רה"מ במה שהפך להיות הפגנת כוח ואחדות שלנו –  הרופאים המומחים, המתמחים, הסטודנטים לרפואה, המטופלים, וכל מי שהרפואה הציבורית בישראל חשובה לו.

   

  בנקודה קריטית זו, חשוב לומר כי אנו נחושים לשעוט קדימה ולנקוט בכל צעד שצריך על-מנת שנשיג מטרותינו. אם תביעותינו הנוכחיות לא תיענינה, לא נהסס לנקוט בצעדים נוספים. אני באופן אישי ממשיך בשביתת רעב ומבקש מציבור הרופאים לא להצטרף אלי בשלב זה.

   

  השבוע תכנית העיצומים מתנהלת בהתאם להחלטת בית הדין הארצי לעבודה וכפי שפרסמנו זה מכבר.

  ההחלטה על הצעדים העתידיים תעשה בעיתוי קצר. אני מבקש כי תהיו ערוכים להתעדכן בכל שעה, הן ביחס לצעדים הארגוניים העתידיים והן ביחס לפעולות המחאה הצפויות.

   

  נדרשנו להתמודד פעם נוספת במגרש המשפטי לאחר שהוגשה עתירה ציבורית לבג"צ בעניין שביתת הרופאים, המעמידה את הצעדים שהתווינו למבחן נוסף.

   

  נכון לנקודת זמן זו, הוחלט בכפוף לצעדים הארגוניים שהוכרזו, על קיום משמרות מחאה של רופאים מול משרד ראש הממשלה מידי יום החל מיום ג', על הקמת מוקד רפואי של רופאי משפחה ליד מאהלי מחאת הדיור ועל לבישתם של חלוקים שחורים במקומות העבודה. הר"י תתחיל לספק לרופאים את החלוקים השחורים- סמל לאבל שלנו על מערכת הבריאות הציבורית, בימים הקרובים.

             
  אנו עומדים בפני תקופה לא קלה. בוודאי נעמוד שוב בפני ניסיונות של גורמים לפלג בינינו, בדומה לניסיונות האוצר בחודשים האחרונים, שנעשו תוך הפצת עובדות לא מדויקות בנוגע למתווה ההסכמות אליו הגענו.

  עלינו לעמוד איתן מול אלה, ולא לשחק לידי מי שרוצים להחליש אותנו. כוחנו בלכידותנו.

   

  בברכה,

  ד"ר ליאוניד אידלמן

  יו"ר הר"י