• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  21.7.2011: עדכון לרופאים על רקע אירועי הימים האחרונים ועל בסיס החלטת השופטת


  רופא/ה עמיתי,

   

  על רקע אירועי הימים האחרונים ועל בסיס החלטת בית הדין הארצי מחצות, בדיון אשר התקיים ביום רביעי (20.7), הריני פונה אליכם בדברים הבאים -

   

  כידוע לכם אנו מצויים במשא ומתן מתמשך ואינטנסיבי בחסות נשיאת בית הדין הארצי, כבוד השופטת נילי ארד. לבקשת הנשיאה, ההליך התנהל בדלתיים סגורות, ותחת הוראה שלא לדווח על הקורה במסגרתו, על-כן לא היה ביכולתנו לעדכן באופן שוטף את ציבור הרופאים בהתקדמות התהליך.

   

  במציאות כזו ברור כי תיווצרנה דיסאינפורמציה, השערות, אי הבנות ואף תסכול בקרב חלק מן הרופאים ביחס להסכמות המתגבשות.

   

  ב-21.7, ערב הדיון בבית הדין הארצי, אשר נסב על בקשות הערעור של המעסיקים כנגד הר"י, התבקשו הצדדים להעביר לבית הדין הודעות עדכון. במסגרת הודעות אלו, ביקשו המדינה ושירותי בריאות כללית, להוציא  נגד הר"י צווי מניעה על רקע העיצומים בהם נקטו חלק מהרופאים המתמחים ביום רביעי וחמישי 20-21 ביולי, (בהמשך הצטרפה גם הדסה לבקשות). בכך התמקד רובו של הדיון בבית הדין.

   

  הר"י הבהירה כי ציבור הרופאים המתמחים הינו חלק בלתי נפרד ממנה וכי לא תתן להפרידו ולפלגו משאר הרופאים, כפי שמנסים חלק מן המעסיקים לעשות. עוד נאמר כי הר"י מבינה את התסכול בקרב ציבור המתמחים לנוכח המו"מ המתמשך ואי נכונות משרד האוצר למצוא פתרונות אמיתיים למצוקות המערכת. בהמשך לאמור, באת כוחה של הר"י, עו"ד ארנה לין, ביקשה מבית הדין, שלא להוציא צווי מניעה כנגד הרופאים, וזאת על אף העובדה כי הצעדים שננקטו על ידי המתמחים לא אושרו על-ידי הר"י.

   

  על פי החלטת בית הדין הארצי, צעדים שננקטו בשבוע שעבר ושאינם על-פי הוראות הר"י הינם בגדר שביתה פראית ולא לגיטימית, נוכח זאת הוצאו ביום חמישי בלילה (21.7.11) צווים המצהירים שהשביתה והעיצומים שננקטים הם בלתי חוקיים ובלתי מוגנים.

   

  המשמעות של קביעת בית הדין היא חמורה. כל רופא שנוקט בכל פעולה המנוגדת לצווים ההצהרתיים שהוצאו על ידי בית הדין, חשוף להליכי משמעת, הליכים אזרחיים, תביעות נזיקין, ואפילו להליכי ביזיון בית המשפט. על כל הרופאים לפעול על פי ההוראה של הר"י לקיים עבודה סדירה עד יום ראשון ולפעול מכאן ואילך על פי הוראות הר"י.

   

  מצורפים: פרוטוקול הדיון בבית הדין, החלטת בית הדין,  ותיקון להחלטה מ-21.7.11.

   

  יש להבין החשיבות של לכידותנו ומינופה לצורך השגת הסכם טוב יותר. 

   

  בברכה,

  ד"ר לאוניד אידלמן

  יו"ר הר"י