• כרטיס רופא
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  מרס 2021: הרופאים הכריזו על סכסוך עבודה

  ההסתדרות הרפואית אישרה אחה"צ (15.3.2021) הכרזה על סכסוך עבודה שיאפשר בתוך שבועיים פתיחה בצעדים ארגוניים עד כדי שביתה של כלל הרופאות והרופאים במערכת הבריאות הציבורית. "לא יעלה על הדעת שהקורונה עדיין לא מאחורינו, ובמשרד האוצר כבר שולפים גזירות וצעדים חד צדדיים".

   

  סכסוך העבודה הוכרז על רקע הכוונה של משרד האוצר לשנות באופן חד צדדי את מתכונת העבודה של המתמחים בפתולוגיה. באוצר מבקשים לכפות על המתמחים נוכחות מלאה בזמן התורנות גם בשעות הלילה, אף שהדבר כלל לא נחוץ בתחום המדובר. 

   

  עד היום, המתמחים בפתולוגיה, בשונה מהנהוג בהתמחויות אחרות, הורשו ללון בביתם במהלך הלילה של התורנות כל זמן שהם מצויים בכוננות מלאה, תוך זמינות למענה פיזי מהיר ככל שהם נדרשים לכך. מתכונת ייחודית זו, שהייתה ידועה ואף מוסכמת על כל הגורמים הנוגעים בדבר, אפשרה לכלל המתמחים בפתולוגיה להגיע אל המכונים בכל ימות השבוע, ללא מנוחה של יממה שלמה לאחר התורנות. 

   

  בהר"י מסבירים כי מקצוע הפתולוגיה נחשב למקצוע במצוקה הסובל ממחסור חמור בכוח אדם, ועל כן השינוי האמור יביא לפגיעה בבתי החולים ובציבור בכלל.

   

  יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי: "לא יעלה על הדעת שהקורונה עדיין לא מאחורינו, ובמשרד האוצר כבר שולפים גזירות וצעדים חד צדדיים. זה קורה בשעה שהצוותים הרפואיים בשורה של מדינות בעולם זכו בתקופה הזו לשיפור בתנאי העבודה לרבות תוספות שכר, כאות הוקרה לעבודה הקשה שלהם בזמן מגפה עולמית ומתוך הבנה אמיתית למצוקות הקיימות. אני קורא לשר האוצר להתערב לאלתר כדי למנוע צעדים ארגוניים".