• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  אורתופדיה

  בעיות אורתופדיות הן מהשכיחות ביותר ברפואה, ולמעשה אין אדם שלא יזדקק לייעוץ אורתופדי במהלך חייו, ובמיוחד בקרב אוכלוסיית הספורטאים, הקשישים ונפגעי התאונות. ההתמחות באורתופדיה היא מהקשות ביותר, ודורשת מהרופאים ידע רב, יכולת קוגניטיבית וכישורים מוטוריים. בפודקאסט האורתופדיה של הר"י מתארחים מיטב המומחים במגוון נושאי הליבה, שמפרטים בכל פרק על הבעיה הרפואית וביטויה, דרכי האיבחון והגישות הטיפוליות המעודכנות.

  פציעות כף יד

  ד"ר איתי גל מארח את  ד"ר יונה יניב מנהלת המחלקה לכירורגיה של היד במרכז הרפואי שיבא תל השומר בדימוס, ואת ד"ר אנה סלצר מומחית בכירורגיה של היד במחלקה לכירורגיה של היד במרכז הרפואי שיבא תל השומר.

  הידיים שלנו הן חלק הגוף שאנחנו משתמשים בו כנראה הכי הרבה. הן בקדמת הגוף וחשופות, מה שגורם לשיעור הגבוה מאוד של פגיעות ובעיות בכף היד והאצבעות. למרות זאת, תחום אורתופדיית כף היד לא נלמד מספיק בבתי הספר לרפואה, ומרבית הרופאים לא מתמצאים כמעט כלל בתחום. אז אלו פציעות אופייניות לכל קבוצת גיל, איך בודקים את כף היד, מה הבדיקות שנדרשות, ומה סימני האזהרה שדורשים טיפול דחוף?

  קריעת גידי השרוול המסובב בכתף

  הכתף הוא המפרק בעל טווח הזוויות הרחב ביותר בגוף, ובעיות בכתף מהוות הסיבה השלישית בשכיחותה לאורתופד. הניתוח השכיח בתחום,  בעיקר אצל האוכלוסייה המבוגרת, הוא תיקון קרעים בגידי הכתף שמכונים גם גידי השרוול המסובב. מדוע הגידים נקרעים, מה התסמינים, מהם השיקולים לביצוע הניתוח, מהם החידושים בתחום ומתי אפשר לחזור לחיי השיגרה?

  פציעות קרסול

  פציעות בקרסול כף הרגל שכיחות מאוד, אבל לא זוכות להרבה התייחסות בלימודי הרפואה. איך מתבצעת בדיקת קרסול כף הרגל, מתי אפשר לטפל בפציעות גם בקהילה, מהם הדגלים האדומים שדורשים הפניה דחופה למיון, ומהן האינדיקציות לניתוח?

  הגישה לבעיות ברכיים

  מפרק הברך הוא הגדול ביותר בגוף, ונתון לעומסים רבים. לכן לא מפתיע שכאבי ברכיים הם אחת התלונות השכיחות ביותר באורתופדיה. מה התסמינים לבעיות במפרק הברך, מה הדגלים האדומים שדורשים פניה דחופה לאורתופד, אילו הדמיות נדרשות ועד כמה יעילים הטיפולים הלא ניתוחיים? 

  פריקות כתף

  הכתף היא המפרק הנייד ביותר בגוף, שמאפשר חלק גדול מתנועות היד שלנו, אולם הניידות הזו גם גורמת למפרק הזה להיות הכי פחות יציב. אחת הפציעות השכיחות ביותר היא פריקת כתף, שללא טיפול נכון עלולה להסתיים בנזק חמור. מי נמצא בסיכון מוגבר לפריקת כתף, האם אפשר למנוע אותה, כיצד מתבצע האיבחון, מתי צריך לפנות למיון ומה הטיפול?

  פציעות ספורט בברכיים