• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  מתמחים באוויר

  אלפי סטודנטים ישראלים לומדים רפואה בחו"ל, ומהווים עתודת רפואה מרכזית בישראל. בשל תוכנית ההכשרה הקלינית האירופאית השונה במעט מזו הנהוגה בישראל, וחוסר היכרות צוותי הרפואה עם הסטודנטים שבחו"ל, חלק מהם נתקלים בקשיים בנסיונות הקבלה להתמחות, או שחסרים את המידע הדרוש באשר למערכת הרפואה הישראלית. הר"י מסייע לסטודנטים לרפואה הישראלים בחו"ל ומשיק סדרת פודקאסטים בה מתארחים מיטב המומחים ולצידם מתמחים שלמדו רפואה בחו"ל. כל פרק מוקדש להתמחות אחרת, בה יוצגו הליכי ההרשמה, הדרכים לשפר את סיכויי הקבלה להתמחויות המבוקשות, מסלולי ההתמחויות השונים, ואפשרויות התעסוקה בהמשך ההתמחות.

  פסיכיאטריה - מתמחים באוויר

  הוא המקצוע הרפואי שנמצא בחסר הגדול ביותר, ולראייה התורים לרופאי בריאות הנפש מתארכים לעתים לחודשים של המתנה. מדוע חסרים כל כך הרבה פסיכיאטרים בישראל, למי מתאימה ההתמחות,  האם לבוגרי חו"ל קשה יותר להתקבל להתמחות בארץ והאם קיימים פערים בינם לבין הסטודנטים בישראל? וגם - איך נראה סדר היום של מתמחה ואיזה אפשרויות תעסוקה והתפתחות קיימים בתום תקופת ההתמחות? הר"י מסייע לסטודנטים לרפואה  הישראלים בחו"ל בפרק נוסף של פודקאסט מתמחים באוויר המוקדש להיכרות עם ההתמחויות בישראל, ההתמודדות בהן ודרכי הקבלה. והפעם על ההתמחות בפסיכיאטריה, עם הפסיכיאטר ד"ר מולי לינדר, והמתמחה ד"ר דוד פיש שלמד רפואה בחו"ל.

  רפואה פנימית - מתמחים באוויר

  היא נחשבת לנסיכת הרפואה וכוללת טווח רחב של תתי מקצועות. איך נראית ההתמחות ברפואה פנימית, מה אפשרויות התעסוקה והתמחויות העל בהמשך, וכיצד יכולים הסטודנטים לרפואה לשפר את סיכוייהם להתקבל? פרק נוסף בפודקאסט מתמחים באוויר של הר"י והפעם מתארחים פרופ' אבישי אליס יו"ר האיגוד לרפואה פנימית וד"ר עזאם מוחמד שלמד רפואה בחו"ל.

  אורולוגיה - מתמחים באוויר

  אורולוגיה, מקצוע שכבר שנים מקדים טכנולוגית את המקצועות הרפואיים הכירורגיים, מאז כניסתו של רובוט הדה-וינצ'י שחולל מהפיכה בעולם הרפואה. אבל מקצוע האורולוגיה טומן בחובו עוד מגוון רחב מאוד של מצבי חירום, מחלות כרוניות, פרוצדורות, ריפוי והצלת חיים. אז איך נראית ההתמחות באורולוגיה ביום יום, האם לסטודנטים הישראלים מחו"ל קשה יותר להתקבל, איך הם יכולים לשפר את סיכויי הקבלה, וגם - מה אפשרויות התעסוקה והקידום אחרי ההתמחות? פרק נוסף בפודקאסט "מתמחים באוויר" של הר"י, והפעם מתארחים יו"ר האיגוד האורולוגי הד"ר דב אנגלשטיין, וד"ר דור רובינשטיין מתמחה באורלוגיה שלמד רפואה בחו"ל.

  גריאטריה - מתמחים באוויר

  העלייה בתוחלת החיים הובילה גם לגידול אוכלוסיית הגיל השלישי ומקצוע הגריאטריה נועד לא רק לרפא ולהציל את חייהם של הקשישים, אלא ואולי בעיקר גם לשפר את איכות החיים בערוב ימיהם. יחד עם ההתקדמות בעולם הרפואה, גם מקצוע הגריאטריה התפתח מאוד בשנים האחרונות. אז מהו מסלול ההתמחות בגריאטריה, עד כמה הוא מבוקש בישראל, כיצד בוגרי הרפואה בחו"ל יכולים לשפר את סיכויי הקבלה להתמחות, ומה אפשרויות ההכשרה והתעסוקה בתום ההתמחות? פרק נוסף בפודקאסט מתמחים באוויר.

  כירורגיה - מתמחים באוויר

  כירורגיה היא אחת ההתמחויות התובעניות ביותר פיזית ומנטלית, ודורשת כישורים ספציפיים וגם אהבה גדולה למקצוע. איך נראית ההתמחות בכירורגיה, האם לסטודנטים לרפואה שלמדו בחו"ל יש סיכוי שווה להתקבל אליה, האם יש פערים בין הידע הרפואי של בוגרי חו"ל לזה של בוגרי הארץ, ומה אפשרויות התעסוקה אחרי ההתמחות? הר"י מסייע לסטודנטים לרפואה הישראלים בחו"ל בפרק נוסף של פודקאסט מתמחים באוויר המוקדש להיכרות עם ההתמחויות בישראל, ההתמודדות בהן ודרכי הקבלה. והפעם עם את ד"ר יורם קליין, מנהל היחידה לטראומה וכירורגיה קריטית בביה"ח שיבא, והד"ר יואל שוקרון, מתמחה בכירורגיה שלמד בחו"ל.

  נוירולוגיה - מתמחים באוויר

  נוירולוגיה הוא אחד מהמקצועות המורכבים ביותר: למרות ההתקדמות העצומה בעולם הרפואה, עדיין מרבית פעולות המוח ומערכת העצבים נותרו מסתוריים. וזה אולי מה שמביא את ההתמחות בנוירולוגיה למסקרנת מרתקת כל כך, ועמוסה בהתקדמות מטאורית שמפתיעה את המומחים וגם את החולים. איך נראה מסלול ההתמחות בנוירולוגיה, איך יכולים הסטודנטים הישראלים מחו"ל לשפר את סיכויי הקבלה להתמחות, עד כמה חסרים בארץ מתמחים בנוירולוגיה, ומה אפשרויות התעסוקה והתמחות העל בסוף המסלול?