• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  רפואה פנימית

  היא מכונה "מלכת הרפואה" ולא בכדי. תחום הרפואה הפנימית מאגד בתוכו עשרות תתי התמחויות ומגוון עצום של מחלות והפרעות בטווח גילאים נרחב. בפודקאסט הרפואה הפנימית של הר"י אנו מארחים את מיטב המומחים במגוון בעיות רפואיות בהם תוכלו להתעדכן בפרוטוקול הטיפול, בעדכונים האחרונים ובעוד מידע רב שיוכל לסייע לכם בלימוד לבחינות ולעבודה היומיומית במחלקה הפנימית ובקהילה.

  אי ספיקת לב

  מחלות לב וכלי דם הם גורם התמותה השני בישראל אחרי מחלות סרטן, וכעשירית מהאוכלוסיה המבוגרת סובלת מאי ספיקת לב שגורמת לקוצר נשימה, עייפות, בצקות ועד סכנת חיים. איך מאבחנים אי ספיקת לב, מה פרוטוקול הטיפול ומהם הדגלים האדומים שדורשים פניה דחופה למיון?

  ד"ר איתי גל מארח את ד"ר דורון מנחמי מנהל פנימית ו בביה"ח וולפסון ואת פרופ' אבישי אליס, יושב ראש האיגוד הישראלי לרפואה פנימית ומנהל מחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי רבין.

  היפרליפידמיה

  בשנים האחרונות מתעורר ויכוח בין המומחים והאיגודים בעולם באשר להתייחסות לערכי השומנים בגוף, כשהנטייה היא להוריד יותר ויותר את הסף המותר. אז מה ההבדל בין הליפידים השונים בבדיקות הדם, האם לכולסטרול הטוב HDL יש חשיבות, מה פרוטוקול הטיפול בהיפרליפידמיה, והאם סטטינים אכן גורמים לכאבי שרירים?

  ד"ר איתי גל מארח את פרופ' אבישי אליס, יושב ראש האיגוד הישראלי לרפואה פנימית ומנהל מחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי רבין.

  יתר לחץ דם ריאתי

  מאות חולים בישראל סובלים מקוצר נשימה כתוצאה מיתר לחץ דם ריאתי, מחלה כרונית קשה ופרוגרסיבית שללא טיפול מהיר תגביל את החולים אפילו בקשירת שרוכי הנעליים. מי נמצא בסיכון למחלה, מה התסמינים שלה, איך מתבצע האיבחון ומה פרוטוקול הטיפול?
  ד"ר איתי גל מארח את ד"ר שי אמור מומחה ברפואה פנימית ומומחה במחלות ריאה במכון הריאות במרכז הרפואי רבין ואת פרופ' אבישי אליס, יושב ראש האיגוד הישראלי לרפואה פנימית ומנהל מחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי רבין.

  TTP

  מחלת ה-TTP נדירה יחסית, וללא איבחון מהיר היא עלולה לגרום למוות. מי בסיכון ללקות במחלה, מה התסמינים, איזה בדיקות נדרשות, מה הטיפול ומהם הדגלים האדומים שמחייבים פניה דחופה למיון?
  ד"ר איתי גל מארח את פרופ' ענת גפטר מנהלת מחלקה פנימית א במרכז הרפואי רבין ואת פרופ' אבישי אליס, יושב ראש האיגוד הישראלי לרפואה פנימית ומנהל מחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי רבין.

  אלרגיות

  זו אחת המחלות השכיחות ביותר בעולם, אבל גם המסוכנות שבהם. מדי שנה לוקים עשרות ישראלים בהתקף אלרגיה מסכן חיים, חלק מהם לא קיבל טיפול בזמן ונפטר. אז מה ההבדל בין אלרגיה מיידית למאוחרת, מה ההגדרה של אנפילקסיס, איך מאבחנים אלרגיות, מתי צריך לצייד את החולים באפיפן, ולמי מתאים חיסון לאלרגיה?
  ד"ר איתי גל מארח את פרופ' אלון הרשקו מנהל פנימית ג בביה"ח הדסה ואת פרופ' אבישי אליס, יושב ראש האיגוד הישראלי לרפואה פנימית ומנהל מחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי רבין.