• אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  מענקי בחינות

  1. רופאה מומחית, אשר ביצעה התמחות בבית חולים של שירותי בריאות כללית, עברה את בחינת שלב ב' ב 2011, כעת, כמומחית, עובדת בבית החולים של המדינה– הרופאה פנתה לעו"ד במחלקת יחסי עבודה של הר"י בשאלה מי מבתי החולים אחראי על תשלום המענק?
   בעקבות פנייתנו לבית החולים, התקבלה התשובה הבאה, אשר היוותה תקדים גם במקרים אחרים אשר הובאו לפתחנו באותו הנושא וחלקם מתוארים מטה:
   חובת התשלום מוטלת על הגוף המעסיק בעת שניגשת לבחינה, במקרה זה, על בית חולים של שירותי בריאות כללית. הרופאה קיבלה את המענק.
    
  2. רופא מומחה פנה למחלקת יחסי עבודה בהר"י לאחר אשר עבד ונבחן בבית חולים של שירותי בריאות כללית ואחר כך עבר לעבוד בבית חולים אחר לא קיבל את המענק (סיים עבודתו בבית החולים של שירותי בריאות כללית בינואר 2012).
   הרופא פנה לעו"ד ממחלקת יחסי עבודה של הר"י אשר פנתה בשמו לרכזת כוח אדם בבית החולים.
   לאחר התכתבות ואישור חוזר של הממונה על השכר מטעם המדינה שולם לרופא המענק על ידי בית חולים של שירותי בריאות כללית.
    
  3. רופאים מבית חולים של המדינה פנו לקבלת מענקי בחינות לאחר שזוכו רק בחצי מהסכום המלא של המענק. לטענת המעסיק ניתן רק חצי מסכום המענק מאחר והרופאים עובדים, לאחר הבחינה, בחצי משרה או כתורני חוץ.
   בדיקת עו"ד ממחלקת יחסי עבודה בהר"י העלתה כי רופא/ה אשר עבדו במהלך תקופת ההתמחות עד לבחינת השלב במשרה מלאה ועברו את הבחינה זכאים למענק בחינות מלא. הרופאים הפונים קיבלו את המענקים.
    
  4. רופא אשר התמחה בהתמחות על בבית חולים במרכז הארץ בגסטרואנטרולוגיה פנה למחלקת יחסי עבודה של הר"י בנושא מענק בחינות.
   הרופא ניגש לבחינות ההתמחות לאחר סיום פז"מ ההתמחות בהיותו עובד ב-20% משרה בבית החולים. במחלקת משאבי אנוש בבית החולים הודיעו לו כי הוא זכאי ל20% ממענק הבחינות.
   בדיקת עו"ד ממחלקת יחסי עבודה של הר"י העלתה כי הרופא זכאי למלוא המענק שכן לאורך תקופת ההתמחות כפי שנקבעה עבד במשרה מלאה בבית החולים ובמקצוע בו התמחה.
   התערבות עו"ד אשר פנתה לממונה על השכר מטעם המדינה הביאה לפתרון הבעיה- המתמחה קיבל את המענק במלואו, המענק מומן באופן יחסי מהמחלקות השונות בהן עבד