• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  ניתוח מטבולי: הפתרון הכירורגי לטיפול בסוכרת סוג 2

  ניתוחים בריאטריים הינם שם כולל למגוון של פרוצדורות כירורגיות, אשר נועדו לטפל בחולים הסובלים מהשמנת יתר.שיעורי ההשמנה נמצאים בעלייה מתמדת בארץ ובעולם, כאשר כשליש מהאוכלוסייה בארצות המערביות מוגדרת, נכון לעכשיו, כסובלת מהשמנה. קיים קשר מובהק בין מחלת הסוכרת לבין השמנה, ונמצא כי גם שיעורי הסוכרת בארץ ובעולם נמצאים בעלייה. בעשור האחרון, הצטברו עדויות לכך שניתוחים בריאטריים עשויים להוות פתרון לא רק לבעיית השמנת היתר, אלא גם לתחלואה הנלווית לה, כולל מחלת הסוכרת.

  בשנת 2019 בוצעו בישראל 7,500 ניתוחים בריאטריים למנותחים מגיל 18 ומעלה, לעומת 7,621 בשנת 2018 ו-8018 ניתוחים בשנת 2017.

  מטרת נייר עמדה זה, היא לקבוע הנחיות המבוססות על מחקרים קליניים לביצוע ניתוחים בריאטריים ומטבוליים, הרחבת הידע המקצועי של הצוות הרפואי והפרא רפואי העוסקים בתחום זה, קביעת אמות מידה ראויות והמלצות לטיפול במגוון המחלות בהן מטפלת הכירורגיה הבריאטרית, בדגש על מחלת הסוכרת.

  נייר עמדה זה כולל פרקים המתייחסים לטיפול בטווח הקצר והארוך במטופלים שעברו ניתוח בריאטרי או מטבולי, ולהמלצות לבדיקות ותוכנית המעקב לאחר הניתוח. כמו כן, נייר עמדה זה שם דגש מיוחד על טיפול במנותחים הסובלים מסוכרת, ועל נושאים ייחודיים הקשורים לניתוח מטופלים סוכרתיים (סוכרת סוג 2). הנייר מאגד בתוכו את ההמלצות העדכניות, המבוססות על המידע הרפואי הקיים כיום בתחום, המתועד בספרות המקצועית ובניירות עמדה עדכניים של איגודים בינלאומיים בתחום זה.

   

  מהדורת 2021