עמוד בית
יום ב, 30.01.23
מניעה וטיפול בטרשת העורקים ובמחלות כלי דם

החברה לחקר, מניעה וטיפול בטרשת העורקים, החברה הישראלית לרפואה פנימית, החברה הישראלית ליתר לחץ דם, האיגוד הקרדיולוגי בישראל, איגוד רופאי המשפחה, האגודה הישראלית לסוכרת, החוג הנוירווסקולרי של החברה הנוירולוגית בישראל והחברה הישראלית לתזונה קלינית.

 

האיגודים, החברות והחוגים הנ"ל חברו יחד במסגרת הר"י על מנת לעדכן את ההמלצות למניעה ולטיפול בטרשת העורקים ובמחלות הנובעות ממנה. ההמלצות הנן הנחיות לטיפול, אך אינן באות להחליף את שיקול הדעת הקליני של הרופא.

טרשת העורקים היא מהגורמים העיקריים לתמותה ותחלואה בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט. בעשורים האחרונים אותרו לא מעט גורמי סיכון להתפתחותה, ובמקביל נעשה מאמץ רב לטפל בהם. כתוצאה מכך נמצאות התחלואה והתמותה ממחלות הנובעות מטרשת העורקים במגמת ירידה בארץ ובעולם.

הצורך בעדכון ההמלצות נובע מסדרת פרסומים מדעיים חדשים, אשר הובילו לשינויים מהותיים בהמלצות ארגון הבריאות הלאומי האמריקאי, החברה האמריקאית לקרדיולוגיה, והחברות האירופאיות לקרדיולוגיה, טרשת עורקים, יתר לחץ דם ושבץ מוח שפורסמו לאחרונה. ההמלצות באות לעדכן את אלו שפורסמו על ידי החברה לחקר, מניעה וטיפול בטרשת העורקים בעבר, ובהתחשב בנסיבות ובצרכים המיוחדים של מערכת הבריאות והרפואה בישראל.

 

לחצו כאן לחוברת המלאה
 


מהדורת 2005

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 4292, מיקוד 5251108. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303