עמוד בית
יום ה, 02.12.21
רכיבת סוסים טיפולית וטיפול באמצעות סוסים

רכיבת סוסים טיפולית וטיפול בעזרת סוסים,  Hippotherapy, Equine Therapy Therapeutic Horseback Riding, Equine Assisted Activities, Therapeutic Riding   הינה התערבות נפוצה במגוון נכויות ומצבים רפואיים, גופניים ונפשיים. בשנים האחרונות קיימת עליה ניכרת בפניות לרופא הילדים בקהילה, אשר נדרש להמליץ על טיפולים אלה לילדים בטיפולו,  או לאשר המלצות של גורמים טיפוליים שונים.

לאור התחושה של שימוש המוגזם בהתערבות זו ושל העדר כלים מתאימים לרשותו של רופא הילדים, החליט איגוד רופאי הילדים בישראל להשמיע את דעתו בעניין באמצעות נייר עמדה זה.

בכתיבת נייר העמדה השתתפו אנשי מקצוע מנוסים ובכירים מתחום רפואת הילדים, נוירולוגית הילדים, התפתחות הילד ופיזיותרפיה. הוועדה נפגשה עם נשות מקצוע מובילות בישראל בתחום רכיבת הסוסים הטיפולית וטיפול באמצעות סוסים, שמעה על המסגרות המקצועיות הקיימות, תהליך הטיפול ולמדה מניסיונן הרב, ועל כך אנו מודים להן.

ניגשנו בכבוד ובזהירות רבה לדון בנושא על מנת לא "לשפוך את התינוק עם המים" אולם מתוך כוונה לספק לרופא הילדים נייר עמדה מאוזן והגיוני שיסייע לו לגבש את שיקול דעתו בבואו להמליץ על טיפול זה. לנגד עינינו עמדה בראש וראשונה טובתו של המטופל אך גם הצורך להגן על רופא הילדים ולמנוע את המצב בו הוא משמש כחותמת גומי בטיפול שאינו בקי בהתוויות לו ובהתוויות הנגד, טיפול שאינו חף מסכנות בטיחותיות.

לחוברת המלאה


מהדורת 2013

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303