עמוד בית
יום ג, 30.11.21
טיפול ב-(Mebendazole (vermox ב-Enterobiasis בילדים צעירים מגיל שנתיים
Enterobiasis שכיחה בילדים, בעיקר צעירים, ונגרמת על ידי הטפיל (תולעת) Enterobius (vermicularis (Pinworm. התכשיר הזמין, הנוח והמקובל ביותר לטיפול במחלה זו הוא (Mebendazole (Vermox, שרשום לשימוש מגיל שנתיים בצורת טבליות או סירופ. היות ויש הדבקה בטפיל גם של פעוטות ותינוקות מחד, ומאידך, מומלץ לטפל בכל בני המשפחה, עולה השאלה בקרב רופאי הילדים - האם ניתן להשתמש בתכשיר בילדים צעירים מגיל שנתיים.

מטרת ההנחיות היא לספק לרופאי הילדים והמשפחה הנחיות מעשיות מבוססות עובדות בהקשר לטיפול ב-(Mebendazole (Vermox בילדים צעירים מגיל שנתיים הלוקים ב-Enterobiasis.

לשם כך, הוקמה ועדת מומחים אשר כללה נציגים של האיגוד הישראלי לרפואת ילדים, החוג הישראלי למחלות זיהומיות בילדים, האיגוד לפרמקולוגיה קלינית, חיפ"א (החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה) וחיפ"ק (החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית), שסקרה את הספרות העדכנית, דנה בנתונים והמליצה ביחס לשאלה זו. לקריאת הטקסט המלא

מהדורת 2019

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303