עמוד בית
יום ג, 30.11.21
ההסתייעות בבדיקה גנטית לשם אבחון ואפיון קדחת ים תיכונית משפחתית (FMF) בילדים

במסגרת מיזם של החברה האירופאית לראומטולוגית ילדים לשם גיבוש המלצות אבחוניות וטיפוליות במחלות ראומטיות בגיל הילדות, פותחו המלצות גם לגבי אבחון גנטי של קדחת ים תיכונית משפחתית (FMF). המלצות אלה מתייחסות לאבחון קליני מול אבחון גנטי, היחס בין הפנוטיפ לגנוטיפ, הקשר בין הגנוטיפ לגיל הופעת המחלה, התייחסות לנשאים ללא ביטוי קליני של המחלה, וחשיבות המומחה לראומטולוגיה ילדים באבחון המחלה.

בתהליך הכנת ההמלצות בוצעה סקירת ספרות ונבחרו מאמרים עם תקפות מדעית שנסקרו על ידי מומחים למחלות אוטואינפלמטוריות. בהמשך על סמך המידע במאמרים אילו גיבשה ועדת מומחים 8  המלצות מוסכמות להסתייעות בבדיקה גנטית לשם אבחון ואפיון קדחת ים תיכונית משפחתית בילדים. ההמלצות אושרו על ידי החוג הישראלי לראומטולוגית ילדים.

לחוברת המלאה


מהדורת 2017

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303