עמוד בית
יום ד, 19.06.24

פרופ' ציון חגי נבחר ליו"ר הר"י

במסגרת הוועידה ה-43 של ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י), אושרר פה אחד מינויו של פרופ' ציון חגי לכהן כיו"ר הר"י.

 

פרופ' חגי, מומחה למיילדות וגניקולוגיה, ניהל עד לאחרונה את חטיבת הנשים והיולדות בקפלן במשך 21 שנה, כיום משמש מנהל יחידה בחטיבת נשים ויולדות, יו"ר ועדת ההתמחות ואחראי הסטז'רים, ויו"ר ועד רופאי קפלן. בארבע השנים האחרונות היה סגן יו"ר הר"י ויו"ר ועד חטיבת רופאי בתי החולים בארגון הרופאים של שירותי בריאות כללית. כמו כן, כיהן פרופ' חגי בתפקידים מקצועיים כגון כיו"ר החברה הישראלית לאם והעובר וכיו"ר החברה הישראלית לניתוחים גניקולוגיים לפרוסקופיים.

 

פרופ' חגי, יו"ר הר"י, אמר עם היבחרו: "אני חש את כובד התפקיד שהפקדתם בידי ויודע כי מדובר באחד התפקידים, הקשים והמאתגרים ביותר במערכת הבריאות.

 

"ההסתדרות הרפואית היא הארגון היציג של כלל רופאי ישראל ורופאי השיניים. ההסתדרות הרפואית אמונה לא רק על קידום תנאיהם ורווחתם של הרופאים ורופאות אלא גם על שמירת רמתם המקצועית והאתית, ופועלת לשמירת האיכות הרפואית וקידום מערכת הבריאות לטובת ציבור המטופלים. ההסתדרות הרפואית בישראל הינו איגוד מקצועי ייחודי אשר חרת על דיגלו לא רק את קידומם המקצועי והכלכלי של הרופאים, כי אם גם ולא פחות חשוב את קידום מערכת הבריאות בישראל.

 

"אנו ניצבים בפני קדנציה מאתגרת: חדשות לבקרים אנו עדים לגזירות של חקיקה אגרסיבית במטרה לפגוע במעמד הרופא והשתכרותו, ממשלת ישראל ממשיכה למנוע תקציבים נחוצים ממערכת הבריאות הציבורית ועל יד כך פוגעת פגיעה משמעותית במערכת הרפואה הציבורית ובמקביל מחלישה את הפרטית. פעילות ממשלתית זו גורמת לפגיעה במטופלים רבים אשר אינם יכולים לקבל מענה במערכת הפרטית או הציבורית כאחד.

 

"כל תוכנית קיצור התורים שהובטחה בשנת 2015 מקרטעת ובעצם לא מתקיימת, ואנו לקראת הסכם שכר חדש עלינו להיערך אליו ממחר."

 

פרופ' חגי, היו"ר הנכנס מחליף את פרופ' ליאוניד אידלמן, שכיהן כיו"ר הר"י במשך שמונה שנים (2 קדנציות), וייכנס לתפקידו כנשיא ההסתדרות הרפואית העולמית באוקטובר הקרוב.