עמוד בית
יום ד, 29.06.22
אנדוסקופיה באמצעות קפסולת וידיאו

אנדוסקופיה באמצעות קפסולת וידיאו – (Video Capsule Endoscopy) VCE מהווה חידוש משמעותי באבחון מחלות מעיים. סקירת ההליך הרפואי והתוויות השימוש נועדה לצורך קביעת הנחיות שימוש במוצר, על סמך הידע הקיים שנרכש משימוש קליני ומהספרות.

VCE היא טכניקה חדשה המבוססת על קפסולת וידיאו חד-פעמית שבולע החולה. קפסולת הווידיאו מאפשרת להציג בצורה חזותית את קטע המעי הדק אשר לא ניתן להגיע אליו באמצעות אנדוסקופיה עילית או תחתית. ההתוויה הנוכחית העיקרית של המוצר היא גילוי מקור סמוי לדימום כרוני במערכת העיכול, במקרים בהם אנדוסקופיה עילית או תחתית אינם אבחנתיים, שכן הם אינם בודקים את המעי הדק. דימום זה יכול להיות גלוי (שחרה/דם טרי בצואה), או סמוי (אנמיה חוזרת/דם סמוי חיובי). כיום מאושרת לשימוש גלולה המיוצרת ומשווקת על-ידי חברת Given Imaging מיוקנעם. מסמך זה נכתב על-ידי ועדה של האיגוד הגסטרואנטרולוגי הישראלי, תוך הסתמכות על הספרות הקיימת ומסמך עמדה של האיגוד הגסטרואנטרולוגי האירופי. המסמך הועבר לעיונם והערותיהם של כל מנהלי המכונים הגסטרואנטרולוגים בארץ.

חברי הוועדה כללו את:
פרופ' ר. אליקים, ד"ר א. ברדן, ד"ר י. ליסי, ד"ר ח. שירין, וד"ר מ. מוסקוביץ.
פרופ' אליקים וד"ר ברדן משתתפים/קשורים בניסויים קליניים עם קפסולת הווידיאו.

לחצו כאן לחוברת המלאה
 


מהדורת 2004

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303