עמוד בית
יום ג, 25.01.22
האיגוד הישראלי לאנדוקרינולוגיה פדיאטרית Israel Society for Pediatric Endocrinology
המידע לא זמין. לפרטים נוספים, ניתן להתקשר למחלקת האיגודים המדעיים: 03-6100484
תאור האיגוד
האיגוד הישראלי לאנדוקרינולוגיה פדיאטרית נוסד בשנת 1987, ומונה כיום כ-70 מומחים ומתמחים מכל רחבי הארץ. חברי האיגוד מאיישים יחידות לאנדוקרינולוגיה ילדים וסוכרת בבתי החולים, ועובדים כיועצים במרפאות הקהילה. האיגוד מקבל לשורותיו כל רופא המתעניין בתחום האנדוקריני.
פעילות ומטרות
מטרות האיגוד
• קידום ופיתוח מקצוע האנדוקרינולוגיה והסוכרת בילדים ובנוער בישראל.
• שילוב של תחום ההוראה וחינוך המתמחים ורופאי הילדים עם המישור הקליני, תוך שמירה על רמה אתית-מקצועית הולמת.
• ייצוג המקצוע כלפי מוסדות בישראל וקשירת קשרים עם איגודים מקבילים בחו"ל לקידום המחקר בתחום.
• חינוך רפואי לקהל הרחב.

פעילות ונקודות ציון
• חברי האיגוד יועצים למשרד הבריאות בתחום הטיפול בקומה נמוכה בהורמון גדילה. בהמשך לקווים מנחים על טיפול בחסר הורמון גדילה, פורסמו בשנת 2007 הקווים המנחים לטיפול בהורמון גדילה בילדים עם פיגור בגדילה התוך-רחמית, שלא השלימו את גדילתם.

• חברי האיגוד שותפים עם המרכז הלאומי לבקרת מחלות ברישום מחלות. בתחום סוכרת הנעורים קיים רישום זה עשר שנים. בשנה האחרונה הוחלט על רישום גם ל-CONGENITAL ADRENAL HYPERPLASIA ול-INTERSEX.

• במהלך השנה נערכים שניים-שלושה מפגשים של חברי האיגוד, שבהם מוצגות עבודות מחקר מקוריות של חברי האיגוד, ונערכות הרצאות אורח (מהארץ ומחו"ל) והרצאות עדכון במגוון הנושאים באנדוקרינולוגיה פדיאטרית. מפגש סוף השבוע השנתי הינו בעל צביון חברתי ומקשר את החברים ובני משפחותיהם.

• ב-1990 ייסד האיגוד את חלוקת "פרס נאמן", הניתן אחת לשנה לחבר איגוד צעיר על פרסום עבודת מחקר מצטיינת בעיתון בינלאומי. האיגוד מחלק מלגות מחקר שנתיות בתחום אנדוקרינולוגיה ילדים.

• חברי האיגוד שותפים לפעילות האגודה לסוכרת נעורים – הן בפעילות השוטפת השנתית והן כמתנדבים בקייטנות הקיץ.

• בשנים האחרונות פועל האיגוד להרחבת התמיכה של הביטוח הלאומי בילדים בעלי סוכרת נעורים.
קשרים בינלאומיים
ESPE – European Society for Pediatric Endocrinology American College of Endocrinology Juvenile Diabetes Foundation/International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes (ISPAD)
בעלי תפקידים
תפקיד
יו"ר
 
שם
ד"ר לויס אריאל טננבאום
 
תפקיד
מזכיר
 
שם
ד"ר אלון פרפל
 
תפקיד
גזבר
 
שם
ד"ר אלינה גרמן
 

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303