הר"י משביתה ביום שני 23.1.2023 את מערכת הבריאות כולה

כך הוחלט בתום דיון מיוחד על רקע האלימות הגואה


בתום דיון מיוחד על רקע האלימות נגד צוותים רפואיים: ההסתדרות הרפואית החליטה להשבית ביום שני הקרוב 23.1.2023 את מערכת הבריאות כולה – בתי החולים ומרפאות הקהילה

"שביתה היא אף פעם לא ברירת המחדל עבורנו, אולם האלימות במערכת הבריאות כבר מזמן הפכה למגיפה וכמעט מדי יום נחצים הקווים האדומים. ביום שני הרופאות והרופאים אומרים די לאלימות, די להפקרות" – כך מסר לפני דקות אחדות יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי.

ההחלטה להשבית את מערכת הבריאות התקבלה בתום דיון ממושך במזכירות ההסתדרות הרפואית, בעקבות מקרה שני של אלימות נגד צוותים רפואיים בתוך מספר ימים. "רק ביום שלישי הזדעזענו כולנו מתקיפת הרופא בבית החולים סורוקה, והנה היום (ה' 19.1.2023) התבשרנו על תקיפה חמורה של רופא נוסף, הפעם במרכז לבריאות האישה ברמלה. הבהרנו שהשביתה של אתמול בסורוקה היא רק שביתת אזהרה, אבל היום ברור לכל שאין לנו אלא להשבית את המערכת כולה כדי שמישהו בממשלה יתעורר וישים סוף למגפת האלימות הזו. לא נסכים בשום אופן למציאות בה הרופאים והרופאות יופקרו דווקא במקום בו הם עוסקים יומם וליל בהצלת חיים", הוסיף פרופ' ציון חגי.

ביום השביתה תפעל מערכת הבריאות במתכונת שבת מצומצמת, וההסתדרות הרפואית תפעיל כמקובל ועדת חריגים למקרים מיוחדים.

פרופ' ציון חגי מזכיר כי המאבק בו פתחה ההסתדרות הרפואית כבר הביא למספר צעדים חשובים בתקופת הממשלה הקודמת לרבות הקמת נקודות שיטור בחדרי מיון והתחלת חקיקה להחמרת הענישה, אולם כעת מוכרחים להשלים את המהלכים בעניין לאלתר. לדבריו, המקרים האחרונים הוכיחו שלא די בנקודות שיטור בחדרי מיון, וכי יש לחזק משמעותית את מערכי האבטחה בכל מוסדות הבריאות.