פרופ' לוין סטנלי

1921 - 1991
נולד ביוהנסבורג, דרום אפריקה.
בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת וויט ווטר סטרנד(White Water Strand) ביוהנסבורג, דרום אפריקה, 1945, והתמחה בחרורגית ילדים.
בתחילת 1948 גוייס בחשאי לארגון ההגנה בארץ על ידי השליח יואל פלגי.
בתאריך 5.5.1948 הודיעו לו שתוך שבוע יוטסו הוא, ד"ר ג'ק מדלי רופא פנימי, והמהנדס הרדר ראובן יופה, ארצה במטוס קטן מדגם ססנה השייך לבלגיה.
ב-15.5.48 בשעה שאחרון החילים האנגלים עזב את חופי חיפה, נחתו השלושה בשדה התעופה הקטן של חיפה שם חכה להם ד"ר שיבה.
ד"ר לוין נשלח מיד לחזית הדרום לחטיבת גבעתי שלחמה נגד המצרים. הוטל עליו לפתוח בית חולים חטיבתי של 10 מיטות במושבה גדרה. לרשותו העמידו אחות ו-10 סניטרים שלא היו כשרים להלחם וללא ידע בסיעוד.
כעבור חודש בעזרת תושבי גדרה הפך בית החולים של 10 מיטות לבית חולים שדה של 100 מיטות בתוך בית העם של המושבה ובאוהל גדול בגינת הבית.
ב-23.11.48 התחתן ד"ר לוין עם האחות יוכי (יוכבד) אשכנזי מיסוד המעלה על גג בית העם בגדרה.
בתום המלחמה קיבל עבודה במחלקת ילדים בחיפה. בתחילת 1951 נשלח לפתוח מחלקת ילדים בבית החולים שוויצר בטבריה ואז פרצה מגפת "שיתוק ילדים" בארץ והוא נשלח ע"י משרד הבריאות לדנור, קולורדו, בארה"ב להתמחות בנושא.
בתחילת 1953 חזר ארצה כמנהל מחלקת ילדים בביה"ח שוויצר והמשיך משם לבית החולים פוריה.
ב1956 נשלח שנית להשתלמות במחלות ילדים ומחקר אימונולוגי לבית החולים האוניברסיטאי "ג'ונס הופקינס" בבולטימור, מרילנד, בארה"ב.
בסוף שהותו בבולטימור הציעו לו מקופת חולים כללית לבוא לארץ, להקים ולנהל מחלקה שניה לילדים בבית החולים קפלן ברחובות. את המחלקה הראשונה ניהל ד"ר יונס.
בשנים מ-1958 ועד צאתו לגמלאות ב-1985, הקים מחלקה לתפארת ופתח בקפלן מכון מחקר למחלות ילדים שרכש לו שם עולמי. העמיד תלמידים רבים וטובים.
שימש ראש אגודת רופאי הילדים בארץ ונבחר כיושב ראש "המכון למחקר הפידאטרי האירופאי".
קיים כנסים רבים בנושאי מחקר פדיאטרי בארץ ובחו"ל.
ביום צאתו לגמלאות חיכתה לו משרת סגן מנהל "בית החולים לילדים ע"ש שניידר" בלונג איילנד ניו יורק. שם גם הקים וניהל את מחלקת "האתיקה הרפואית לילדים" ועבד שם עד יום מותו.
פרופ' לוין נפטר ב-25.5.1991. הוא נקבר ברחובות והוא בן 69.

נר זכרון

נר זיכרון הודלק על ידי איימי בתאריך 06.11.2013 תנצבה
נר זיכרון הודלק על ידי מיכל ישראלי סבו בתאריך 28.01.2014 ביקרתי בביתם החם של פרופ סטנלי ורעייתו יוכי כתלמידה של יוכי לאומנות, לא אשכח זאת לעולם, הוזמנו כל ילדי המגמה לחזרה לקראת בחינת הבגרות כבודנו כיד המלך פינוקים. ואהבה. רבה מצד שניהם, בני אדם נדירים, אות מופת ודוגמא האנושיות בפשטות והצניעות, איחור זכרם לעד!!!
נר זיכרון הודלק על ידי מירי בתאריך 18.05.2017 פרופ' סטנלי לוין ניהל את המחלקה בקפלן, העניק תשומת לב לכל תינוק, פעוט וילד. הרגיע הורים ובני משפחה. זכרו שמור ונצור בליבי
נר זיכרון הודלק על ידי מיכל שלמן רוזנברג בתאריך 25.06.2020 כילדה הכרתי את דר לוין ואשתו המקסימה יוכי לוין.
נר זיכרון הודלק על ידי שולי בצלאל בתאריך 12.07.2020 אני ילידת דרום אפריקה.הורי היו חברים קרובים של דר' סטנלי לוין שם וגם בארץ.זכורים לי ביקורים בביתם של משפחת לוין בחיפה טבריה וכמה שנהניתי בחברתם.הם חלק מהילדות שלי.
נר זיכרון הודלק על ידי מרנה תמיר בתאריך 12.07.2020 הכרתי את דר לוין ויוכי הנפלאה בשנת 1990 כאשר בעלי קיבל מקום להתמחות בקרדיולוגיה ילדים בבית חולים שניידר בהמלצתו. היה לי הכבוד להתארח בבית חם ואנושי. בית שבו הצניעות והאהבה כיבו יחד עם הכנסת אורחים ונדיבות. לעד אנצור בליבי וזיכרוני את הקשר עם דר. לוין ויוכי ואת הקשר אחרי מותו עם יוכי המיוחדת כל כך....

הדליקו נר זכרון

מילים לזכרם

הוסיפו מילים לזכרו/ה