ד"ר קונדריאה הרי

1919 - 1987
הרי נולד בבוקרשט, כאח צעיר ל-3 אחיות. בגיל 18 נסע ל-Montpellier בדרום צרפת והחל את לימודי הרפואה שם. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה חזר לביתו והמשיך את לימודי הרפואה בבוקרשט - בביה"ח האוניברסיטאי היהודי – Caritas (הסטודנטים והמורים היהודים נזרקו מבתי הספר לרפואה ברומניה. בגלל רמת הלימוד הגבוהה של ביה"ח היהודי הוכרו כל לימודיהם בו), וסיימם בעיר Iasi.

החל בשנת 1949 את התמחותו בכירורגיה כללית בביה"ח למקרים דחופים בבוקרשט Spitalu de urgence והמשיך לעבוד בו ככירורג בכיר עד לעלייתו עם משפחתו ארצה ביולי 1957 מטעמים ציוניים.

בארץ השתלב מייד במחלקה הכירורגית בביה"ח בילינסון, בהמשך כיהן כסגן מנהל המחלקה הכירורגית בביה"ח השרון ומנהל המחלקה הכירורגית בביה"ח יוספטל באילת. לקראת יציאתו לגמלאות ניהל את המרפאה הכירורגית של קופת החולים הכללית בתל-נורדאו(תל אביב).
במהלך השנים השתלם, חקר, לימד ועבד בבתי החולים Albert Einstein Medical center, ו-Maimonides medical center בניו-יורק.

ד"ר הרי קונדריאה נחשב על ידי מטופליו ועמיתיו למקצוע לרופא מסור מאין כמוהו וככירורג מעולה אשר הקדיש את חייו ללא לאות למטופליו.

ד"ר הרי קונדריאה היה נשוי עד יום מותו לפרופ' אלאונורה קונדריאה (תיבדל לחיים ארוכים), ביוכימאית בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. בנם היחיד אלכסנדר קונדריאה, רופא נשים, מנהל את היחידה לכירורגיה משקמת של ריצפת האגן ואורוגינקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש א. וולפסון.

ד"ר הרי קונדריאה היה שקוע כולו בעשייה הרפואית אך תמיד מצא והקדיש זמן למשפחתו, חבריו, לקריאה ולטיולים בעולם. בגיל 67 נפטר באופן פתאומי בטרם עת. היה זה בבוקר יום שישי בעת לכתו לקנות את העיתון היומי.

תנצב"ה ויהיה זכרו ברוך.נר זכרון

נר זיכרון הודלק על ידי שרה סולומון בתאריך 22.08.2013 צר היה לי כשקראתי את המאמר.מוסד הרפואה והחולים הפסידו רופא דגול ואדם נפלא ובעיקר המשפחה.אני מכירה את הבן והוא בהחלט הולך בדרכי אביו ואני בטוחה שהאב גאה בבנו שם למעלה.אני מאחלת לשפחה המון בריאות ואריכות ימים.

הדליקו נר זכרון

מילים לזכרם

הוסיפו מילים לזכרו/ה