פרופ' לנגר רמי

1946 - 2004
רמי נולד בעיר אולם שבגרמניה, במחנה עקורים, בן יחיד להורים פליטי שואה. בשנת 1949, בהיותו בן 3, מיד לאחר מלחמת השחרור, עלה רמי עם משפחתו ארצה, הישר למעברת ג'ליל בהרצליה, עד שקבעו את ביתם בתל אביב.

את לימודיו היסודיים עשה בביה"ס "יסוד המעלה" ואת לימודיו התיכוניים בעירוני א'. רמי אהב ספורט משחר ילדותו, ובנעוריו שיחק כדורגל בקבוצת בני יהודה.

בשנת 1964 התגייס לצה"ל. רמי סיים את הטירונות בהצטיינות, ואת שירותו הסדיר עשה בחיל התותחנים כקצין ארטילריה וסיים אותו בדרגת סגן. במסגרת שירות המילואים השתתף במלחמת ששת הימים יחד עם כוח הצנחנים שפרצו לירושלים, במלחמת יום הכיפורים כרופא גדודי ובמלחמת לבנון הראשונה כרופא מוטס ביחידת החילוץ של חיל האוויר. רמי השתחרר משירות מילואים בגיל 52, בדרגת רב-סרן.

רמי החל את לימודי הרפואה בבולוניה, איטליה, בשנים 1970-1967 וסיים את לימודיו בביה"ס לרפואה של הטכניון ב-1973. את התמחותו עשה בביה"ח "אסף הרופא", במח' נשים ויולדות והתמקד בתחום הכירורגיה הגניקולוגית.

בשנת 1981 נסע ללונדון, להשתלם בתחום האורו-גניקולוגיה ובכירורגיה וגינאלית אצל פרופ' סטיוארט סטנטון, מהגניקולוגים המפורסמים בעולם.
בארץ היה רמי החלוץ בתחום זה כאשר הקים את היחידה האורו-דינמית לטיפול בהפרעות שתן ושיקום רצפת האגן.
בשנת 1999 התמנה לפרופסור - חבר קליני בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב.

רמי השתתף במחקרים רבים, בהוראת סטודנטים, קידם וליווה מתמחים וממשיכי דרך בתחומו. לזכותו כ-100 פרסומים מדעיים בעיתונים מהמקצועיים בעולם. כמו כן, ארגן כנסים רבים בארץ ובחו"ל, ואף היה חבר ועמד בראש הוועדה המדעית של ה-ICS ה-(International Continence Society) החל משנת 1997 ועד שנת 2003.

החברה הישראלית לאורו-גניקולוגיה מעניקה, מדי שנה, פרס על שמו למצטיינים בתחום זה.

רמי היה ספורטאי בכל רמ"ח איבריו, אהב כדורגל, סקי ובעיקר טניס - שם גם נדם ליבו בעיצומו של משחק. חבריו לטניס, מארגון הטניס הישראלי לרופאים, מקיימים מדי שנה טורניר לזכרו, בו מוענקים גביעים על שמו.

רמי היה נשוי לתמי, עורכת דין במקצועה, ולהם שלושה ילדים: שרון, ירון וענת.

נר זכרון

נר זיכרון הודלק על ידי הילה בתאריך 28.03.2011 שמעתי רק טובות על הפרופ' מחבריו. יהי זכרו ברוך.
נר זיכרון הודלק על ידי תקוה יצחק בתאריך 30.04.2011 בס"ד,
ד"ר לנגר אתה חסר,
אדם משכמו ומעלה,יהי זכרו ברוך אמן.
נר זיכרון הודלק על ידי יוסי גרציאני בתאריך 04.12.2011 רמי
יהי זכרך ברוך
אתה חסר לנו חבריך לטניס
גלי הדר ראשל"צ .
נר זיכרון הודלק על ידי ד"ר חיים קריסי בתאריך 18.01.2012 אתה חסר לי כל יום, באהבה רבה
נר זיכרון הודלק על ידי יוסי סניור בתאריך 19.05.2013 ידיד מתקופת הצבא שירתנו יחד בתותחנים במרגמות כבדות.אדם שעזר,תמך,ודחף.בסיום השרות נפרדו דרכנו.פגשתי אותו באסף הרופא שטיפל במסירות בבת דודי.צר לי על האובדן יהי זכרו ברוךנר זיכרון הודלק על ידי פינק צבי בתאריך 24.11.2014 רמי נגעת בכולם זוכרים ולא נשכח חבר לכולם אתה חסר חבר חבריך קאנטרי גלי הדר מחבריך לטניס
נר זיכרון הודלק על ידי תקוה יצחק בתאריך 01.01.2018 חבר אתה חסר , אין הרבה כמוך מחכים לביאת המשיח !
נר זיכרון הודלק על ידי יוסי סניור בתאריך 10.10.2019 ידיד מתקופת הצבא שירתנו יחד בסדיר בחיל התותחנים ענף מרגמות כבדות מאז נפרדו דרכנו נפגשנו במקרה באסף הרופא שטיפל במסירות בבת דודי צר לי על האובדן יהי זכרו ברוך

הדליקו נר זכרון

מילים לזכרם

פרופסור לנגר  /  תקווה

13:26 09.12.2017

לא שוכחת אותך בכלל,מאמינה שכולם לא שכחו אותך, את היחס הגישה שלך לכל יולדת,איפה ישנם עוד אנשים כמוך סבלניים ועדינים, יהי זכרו ברוך לעד!
ת.נ.צ.ב.ה אמן ...

הוסיפו מילים לזכרו/ה