ד"ר P.H.D איסקזון מאיר

1927 - 2018
נולד ברומניה בעיר רומאן באזור מולדובה. נצר למשפחת רבנים ואדמורי"ם. למד בבתי ספר בעיר הולדתו וכן מסבו אשר היה רב העיר.
את מלחמת העולם השנייה עבר כנער עם משפחתו ברומאן, בתקופה זו נשלח עם אביו המנוח לעבודות כפיה עבור הגרמנים.
מספר בני משפחה נהרגו בפוגרום שאירע בעיר יאסי בשנת 1941 ובמחנה ההשמדה אושוויץ.
לאחר המלחמה למד רפואה בעיר האוניברסיטאית יאסי ברומניה, הצטיין בלימודיו וקיבל מלגה. לאחר סיום לימודיו התמחה ועבד כרופא בבית החולים איזולארה- למחלות זיהומיות, ביאסי.
בשנת 1960 עם פתיחת שערי רומניה ליהודים, נרשם לעליה לארץ ועלה לארץ חסר כל, בחודש 9.1960.
בארץ קלט אותו דודו המנוח יהודה רבין ז"ל המנהל אדמיניסטרטיבי דאז של המכללה למורים בגבעת וושינגטון עד להיקלטותו כרופא במערכת הבריאות בארץ, עבד כמורה לאנטומיה במכללה.
בחודש 5.1961 נקלט ע"י פרופ' פלק שלזינגר מנהל בית החולים שערי צדק כרופא בבית החולים והקים יחד עם פרופ' זרם פריאר יבדל"א את מחלקת הילדים בבית החולים. שימש כרופא בכיר במחלקה יחד עם פרופ' פריאר- המנהל, במשך שנים רבות וניהל בהמשך את המחלקה. ניהל את חדר התינוקות והפגייה ותרם רבות בפיתוח יחידות אלה ובהכשרת סטודנטים לרפואה. בתקופה זו השתתף כרופא ב"שיירות הרופאים" שנסעו לתקופות קצובות להדסה הר הצופים -המובלעת בשטח ירדן עד שנת 1967.
בשנת 1966 יצא להתמחות בת שנתיים ברפואת ילדים, במרכזים רפואיים מובילים בליברפול אנגליה ובקליבלנד ארה"ב.
לאחר חזרתו מחו"ל, המשיך לעבוד כרופא בכיר במחלקת ילדים בבית החולים שערי צדק.
בשנת 1978 יצא להתמחות במרכזים מובילים בארה"ב ובאנגליה במחלות זיהומיות. בסוף שנת 1979 חזר לארץ והקים בבית החולים שערי צדק את היחידה למחלות זיהומיות ופיתח את התחום בבית החולים יחד עם פרופ' ברל רודנסקי איש המעבדה. בד בבד המשיך לעבוד כרופא בכיר במחלקת הילדים בבית החולים. היה בין הרופאים המומחים הראשונים בארץ בתחום זה והקים עם עם מומחים נוספים את האגודה הישראלית למחלות זיהומיות.
בתקופתו היחידה למחלות זיהומיות התפתחה וגדלה. לימד במשך תקופה ארוכה בבית הספר לאחיות שליד בית החולים. חבריו הרופאים העידו עליו שהוא היה רופא מחונן וקלינאי מצטיין. במקביל לעבודתו רבת השנים בבית החולים עבד תקופה ארוכה במנזר סנט וינסנט בעין כרם כרופא המוסד לילדים עם פיגור קשה המטופלים שם. לאחר יציאתו לגמלאות המשיך להגיע לבית החולים עד תקופה סמוכה לפטירתו והמשיך להיות פעיל ולתרום מידיעותיו ומניסיונו.
המשיך להשתלם וללמוד כל העת יחד עם רופאים וסטודנטים והמשיך להיות פעיל במחקר במשך תקופה ארוכה. ובשנת 2008 בגיל 81 קיבל תואר P.H.D בהדרכת פרופ' מורג ופרופ' זכריה רונס, מהאוניברסיטה העברית בטקס שנערך בהר הצופים והיה זקן מקבל התואר בטקס. היה חבר בוועדת הלסינקי של בית החולים והמשיך להגיע לבית החולים עד מספר חודשים לפני פטירתו ולהשתתף בישיבות הרופאים במחלקות ובוועדת הלסינקי. במקביל, התנדב שנים רבות בבית החולים, בעזרה לחולים הקשישים ובפעילות בית הכנסת. הקפיד על השתתפות בשיעורי תורה ולימוד בשכונת מגוריו, בית וגן. היה ידוע כאיש חסד שעזר לאנשים רבים גם בעזרה רפואית רפואית וגם בעזרה כספית. זכה לאריכות ימים ולצלילות עד סמוך למותו. נפטר בבית החולים שערי צדק- ביתו השני, לאחר אשפוז, בחודש 12.2018 לאחר שנים רבות של פעילות ברוכה למען הציבור. יהי זכרו ברוך

נר זכרון

נר זיכרון הודלק על ידי אריה איזקסון בתאריך 27.12.2020 אבא היקר, חלפה עוד שנה, נזכור אותך תמיד
נר זיכרון הודלק על ידי אסתי קץ שטינמץ בתאריך 28.12.2021 לימד אותי בבית ספר לאחיות. היה נעים הליכות
נר זיכרון הודלק על ידי הרב גרשון הלוי מושקוביץ בתאריך 15.03.2022 תמיד אזכור הנחמדות שלך וקולך בתפילה בבית הכנסת. זכור לי שפעם אחי נפצע בראש וטיפלת בו. תנצב"ה.
נר זיכרון הודלק על ידי יעל בתאריך 13.02.2023 את ד"ר איזקסון פגשתי במנזר סנט וינסנט כשטיפל בביתי. היה רופא ואדם מיוחד במינו, טיפל במסירות אין קץ בילדים פגועים במיוחד ואמר לי מילים חכמות ומעודדות שלא אשכח לעולם.

הדליקו נר זכרון

מילים לזכרם

הוסיפו מילים לזכרו/ה