ד"ר בן-דוד (וייס) אלכסנדר

1932 - 2018
ד"ר אלכסנדר בן דוד (וייס) נולד בוינה בכ"ח באלול תרצ"ב 29/9/1932 לדוד וציפורה פאני וייס. בגיל שנתיים עלה עם הוריו ארצה. המשפחה התגוררה בירושלים. למד בבי"ס מעלה בעיר. עם פרוץ מלחמת העצמאות בהיותו בן שש עשרה גויס עם הגדנ"ע בגדוד הדתי מודיעין בהגנה על ירושלים הנצורה. בסיום לימודיו ב 1950 התגייס לצה"ל. לאחר שחרורו מצה"ל פנה ללימודי הרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת תשכ"א 1961 סיים את לימודי הרפואה. את הסטאז' עשה במרכז הרפואי "הדסה עין כרם". ב-1962 סיים קורס קציני רפואה ושרת בחיל הרפואה במילואים עד 1986.לאחר עבודה במחלקות פנימיות בבית-החולים נקרתה לפניו הזדמנות להשתלם בקרדיולוגיה במעמד של fellow בארה"ב ב-3 בתי חולים אוניברסיטאיים ידועים:
Cincinnati College of Medicine Central Hospital New York Medical College Flower fifth Avenue Hospital
Chicago Medical School Mount Sinai
ד"ר אלכסנדר עבד בארה"ב תשע שנים בין 1966-1975.
עם שובו לארץ עבד בבי"ח תל השומר כרופא מומחה בקרדיולוגיה. בשלהי 1976 הקים את יחידת הלב בביה"ח לניאדו בנתניה. במשך 15 שנה עד צאתו לגמלאות היה יועץ קרדיולוגי בבי"ח "שמואל הרופא" בו ייסד את השירות הקרדיולוגי שנסגר מאז. במקביל לעבודתו ב"שמואל הרופא" היה יועץ קרדיולוגי בקופת חולים מכבי ברמת-אביב. במשך 20 שנה היה חבר וועדת ערעורים עליונה של משרד הביטחון לקביעת נכות בקרדיולוגיה.
היה נשוי לברוריה ואב לאסף ונעה.
ד"ר אלכסנדר היה ברוך כישרונות, איש אשכולות, בעל עושר לשוני כישרון רטורי וכישרון כתיבה. למד שנה באקדמיה למוזיקה. איש אסתטי, בעל חוש הומור משובח.
ניתן להאזין לחלק מהשירים שכתב באתר ובערוץ היוטיוב של אשתו ברוריה. תרומתו הרבה ניכרת בעיצוב החזותי של האתר והסרטונים.
http://www.mycreation.co.il/songs.htm
https://www.youtube.com/watch?v=7-pogKXn7wg
https://www.youtube.com/watch?v=S3gNGs1PSYQ
https://www.youtube.com/watch?v=smGBDUprl94

בשנת תשע"ח 2018 הלך לעולמו בביתו. נקבר בהר תמיר בירושלים.
יהי זכרו ברוך

נר זכרון

נר זיכרון הודלק על ידי דליה עדות בתאריך 07.11.2018 אלכסנר/אלכס בפינו,היה בן דודי הבכור.אביו דוד ואמי הדסה זכרם לברכה, היו אחים.שנינו גדלנו במשפחה רחבה וחמה.תודות לדרך ציונית עלו עם ההורים לארץ ונצלו מידי הנאצים,ימח"ש.
אלכס היה אהוב עלי מאד .היה ביננו קשר חם של בן דוד גדול ואני הקטנה. הוא תמיד רכש לי כבוד,ושתף אותי במחשבותיו.אכן היתה לו שפה עברית ברמה גבוההשפת התורה והמשנה.ותמיד ידע להצחיק.הוא אהב לבוא לביתנו,שכן גרנו עם הסבתא וכך זכינו להנות ממנו. צר לי מעומק הלב שנפטר במחלתו .ברוריה אשתו שישמור עליה הבורא,אישה יקרה, שמרה עליו ככל שניתן והוא זכה לרב חמימות ממשפחתו היקרה. ועל כך אני מודה לה.דמותו נשארת בניינו כאדם יקר,נבון ואהוב
נר זיכרון הודלק על ידי אסתר פדוה בתאריך 16.11.2018 אלכס הוא בן דודתי. אמו פאני ז"ל היא אחות של אבי שמואל יבדל"א.
אלכס היה לי תמיד כאח גדול אהוב, חכם, משכיל, בעל הומור.
בילדותי ובנעוריי גרנו בשכנות, כך יצא לי לפגוש אותו ולהיות אתו בקשר למרות הבדלי הגילים.
לימים, כשנסע לארה"ב ללמוד ולעבוד, כמה הייתי גאה לקבל ממנו מדי פעם מכתב אישי אליי.
אהבתי את אלכס והערכת את אישיותו, את כישרונותיו, את הבחירה שלו במקצוע הרפואה, את היותו אדם רחב אופקים בעל ידע רב בתחומים רבים. היה לו הומור נפלא. אהבתי גם לשמוע אותו שר - היה לו טנור מאוד יפה.
אלכס התברך במשפחה נהדרת - ברוריה אשתו, אסף בנו ונועה בתו, שהאהבה, המסירות והמחויבות ביניהם הייתה בלי גבול ואלה תמכו ובוודאי הקלו עליו לשאת בסבל הגדול שהיה מנת חלקו בשל מחלתו.
דמותו תהיה תמיד בלבנו.
יהי זכרו ברוך
נר זיכרון הודלק על ידי רינה פדוה מזרחי בתאריך 20.01.2021 אלכס בן דודי האהוב אדם צבעוני תוסס ומרשים, בשיחת הפרידה ממני כשהרגיש וידע שהוא
נפרד מעולמנו אמר "זכיתי לחיות חיים מלאים, זכיתי במשפחה נהדרת, זכיתי בילדים נהדרים, זכיתי במקצוע נהדר וזו נחמתי אמר, זכיתי"

הדליקו נר זכרון

מילים לזכרם

הוסיפו מילים לזכרו/ה