דוקטור שכטר יוסף חביב

1955 - 1995
ד"ר יוסף שכטר נולד ב-ו' באדר תשט"ו, 28.2.1955, בקריית חיים.

את לימודיו התיכוניים סיים בתיכון קריית חיים, שירת בחיל השיריון ומיד לאחר מכן פנה ללימודי רפואה במסגרת בית הספר לרפואה שליד הטכניון, כשבמקביל עשה לפרנסתו כאח במחלקת הכירורגית.

עם סיום לימודיו החל להתמחות ברפואה פנימית במחלקת פנימית א', בבית חולים כרמל, ולימים היה לרופא מומחה בתחום זה.
כרופא מומחה החל לעבוד בחודש יולי 1990 במרפאת זבולון בקריית מוצקין, בתפקיד יועץ במסגרת התחנה לאבחון מהיר ובמרפאות הראשוניות בקהילה. עם פתיחת המ.ר.מ. מונה למנהלו הראשון והיה הציר הסובב בתפעולו.

ד"ר יוסף שכטר, היה אוהב אדם. אלפי החולים בהם טיפל מתוך מסירות אין קץ, הבנה, תוך יכולת הקשבה ורצון כנה לעזור - יהיו עדיו. לא מעטים מבין חוליו היו חולים בעלי מחלות כרוניות קשות ובלתי הפיכות שנואשו מטיפולם של רופאים אחרים ומצאו ביוסי מזור. יוסי ידע כיצד לאזנם ובעיקר כיצד לתת להם את הכלים והיכולת להמשיך בהתמודדות עם מחלתם. כל זה נעשה בשקט ומתוך צניעות קיצונית שעמדה בסתירה לפועלו וליכולתו המקצועית.

כעובד, הצטיין יוסי בחריצות בלתי נדלית ובמקביל, ביכולת נפשית וגופנית לעבוד ביעילות גם במצבי לחץ תוך הקרנת שלווה ואופטימיות.

נוסף להשקעתו הרבה בהתמחות ובעבודה, היה יוסי ראש משפחה למופת. חינוך ילדיו ורווחתם עמדו בראש דאגותיו והוא אהב לחרוש את הארץ לאורכה ולרוחבה תוך שהוא מלמד את ילדיו, הלכה למעשה, מהי אהבת המולדת "דרך הרגליים".

בשנת 1995, התגלה כי יוסי חולה במחלה ממארת - קרצינומה של הלבלב. הופעת המחלה הכתה בתדהמה את משפחתו, חבריו וחוליו. יוסי היה מודע לחומרת המצב אך החליט להילחם תוך שהוא שומר על רוח לחימה וקלילות דעת עד יומו האחרון.

יוסי הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים, הורים, אח אחות ואוהבים רבים.

באגרת הרמב"ן נאמר: "כל דבריך יהיו בנחת, וראשך יהיה כפוף, ועיניך יביטו למטה לארץ, ולבך למעלה. ואל תבט בפני אדם בדברך עמו. וכל אדם יהיה גדול ממך בעיניך...".

זו הייתה דרך חייו ואותה הותיר לנו לאחר מותו.
יהי זכרו ברוך.

נר זכרון

נר זיכרון הודלק על ידי עופר ברטשניידר בתאריך 01.06.2011 לא אשכח צניעות רוגע וטוב כמו שהיה ליוסי
נר זיכרון הודלק על ידי אלה (שכטר) אלרם בתאריך 02.06.2011 יוסי שלנו, אי אפשר לשכוח, אי אפשר להפסיק להתגעגע. לא היה כמוך, אין, ולא יהיה.

אם היית איתנו היום, העולם היה עולם יותר טוב...

אוהבת המון, אחייניתך, אלה
נר זיכרון הודלק על ידי שלומית ויוחאי בתאריך 02.06.2011 חבל שלא הספקנו להכיר, אך השם הולך לפניו. כבוד גדול!
נר זיכרון הודלק על ידי עומר שפר בתאריך 28.02.2014 דוד יקר ז"ל
נר זיכרון הודלק על ידי שלמה שניאור בתאריך 28.09.2014 יוסי היה החבר הכי טוב שלי בבית ספר היסודי "נתיבים" שם למדנו 8 שנים בקרית חיים מערבית ,אני זוכר ילד רציני ,חבר נאמן,חביב ביותר כשמו השני ,אזכור אותךלעד ,יהי זכרך ברוך .
נר זיכרון הודלק על ידי ד"ר שכטר יעקב בתאריך 08.11.2019 אחי היקר !
נר זיכרון הודלק על ידי ד"ר שכטר יעקב בתאריך 08.11.2019 אחי היקר !
נר זיכרון הודלק על ידי ד"ר שכטר יעקב בתאריך 08.11.2019 אחי היקר ! לעולם לא אשכחך, את טוב לבך , את החיים שעברנו ביחד!את ההרגשה ביציאה ממכון מור לאחר שראינו את ה CT ואמרת לי: "יענקלה , יש לי חצי שנה " וכך היה !לעולם לא אפסיק לחשוב עליךת
נר זיכרון הודלק על ידי יעקב, עינת, עומר ומור שפר בתאריך 07.12.2019 יוסי ז"ל היה אדם יקר, אהוב, דעתן ואוהב בריות. יהי זכרו ברוך!
נר זיכרון הודלק על ידי אושרת אביכזר (סעדיה) בתאריך 29.05.2020 יוסי היה שכן אהוב ויקר. אין מילים לתאר את אהבת האדם שהייתה בו. הוא הותיר אחריו חלל ענק וכל ערב שלפני ערב שבועות ליבי מחסיר פעימה אחת - עבורו.
נר זיכרון הודלק על ידי ירון ברנשטיין בתאריך 24.04.2023 יוסי היקר חברי ללימודי הרפואה, אתה חסר
נר זיכרון הודלק על ידי ד"ר יעקב שכטר בתאריך 29.04.2024 יוסי אחי היקר !

הדליקו נר זכרון

מילים לזכרם

הוסיפו מילים לזכרו/ה