• דוגמאות שכר
  • מצגת ההסכם הקיבוצי - אוגוסט 2011
  • כל הדיווחים על התנהלות המאבק מתחילתו ועד סופו
  • טיוטות חוק ההסדרים
 
29.5.2011: כנס תיירות מרפא

ב-29.5.2011 ערכה הר"י בשיתוף עם המרכז לאתיקה במשכנות שאננים יום עיון רב משתתפים בנושא "תיירות מרפא - סוגיות אתיות, חברתיות וכלכליות". את הכנס פתח פרופ' אבינעם רכס, יו"ר הלשכה לאתיקה, שהגה ריכז והוביל את יום העיון כולו, ובהמשך נשאו דברי ברכה מנכ"ל משרד הבריאות, יו"ר הר"י, מנכ"ל משרד התיירות ומנהל המרכז לאתיקה. הדוברים עמדו על הסיבות להתפתחות תופעת תיירות המרפא, ועל הפוטנציאל הרב שיש למדינת ישראל בתחום זה כמו גם על הסכנות שהוא טומן בחובו.

 

פרופ' ארנון אפק, שעמד בראש הוועדה לבחינת הנושא מטעם משרד הבריאות, הציג את ההמלצות שהמשרד מתעתד לפרסם. העמדה הכללית של הרגולטור היא כי יש לעודד את תיירות המרפא באופן שתושבי המדינה אינם נפגעים, ואף נהנים מפירותיה, ולשם כך יש לקבוע כללים והגבלות המסדירים את הפעילות.

 

נציגי הדסה ושירותי בריאות כללית תמכו גם הם בקיום הפעילות, תוך שהם מדגישים את יתרונותיה ואת הצורך בשקיפות. מנגד, נשמעו קולות אחרים שעמדו על כך שבמצב החסר במשאבים רפואיים ובכוח אדם רפואי בו נתונה מדינת ישראל, אין המדינה יכולה להרשות לעצמה להקצות טיפולים רפואיים לאזרחי מדינות זרות שבהכרח יבואו, לטענתם, על חשבון המטופל הישראלי.

 

לאורך הכנס כולו הושם דגש על הקשר שבין המאבק להצלת הרפואה הציבורית שמנהלת הר"י בימים אלו, לבין היבטים שונים שמעלה הסוגיה של תיירות מרפא.

 

במסגרת הפאנל שנערך בחלקו השני של הכנס, בהשתתפות נציגי מוסדות רפואיים, ארגוני חולים והחברות המתמחות בשיווק תיירות המרפא, התייחסו המשתתפים על הבמה והקהל לשאלות ולדילמות שבהן יש להתלבט בנושא זה. פרופ' רכס סיכם ואמר כי כדי ליהנות ממקור הכנסה חשוב וממוניטין למערכת הבריאות הישראלית מחד, ומאידך לשמור על האינטרסים של המטופלים שלנו, יש למצוא את האיזונים המתאימים ואת הסדר החברתי הנכון ומטרת הכנס הייתה צעד ראשון להעלאת הנושא לדיון ציבורי מול כל השחקנים וקובעי המדיניות העוסקים בעניין במדינת ישראל.

 
 
 
 
50,000 חתימות
18,902 חתימות
 
37.8%
 
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | מידע לציבור
מהו לדעתך המדד המגדיר באופן הטוב ביותר "מקצוע במצוקה"?

פורסם בתאריך 29/05/2011
 
שאלות ותשובות
 
 
להציל את הרפואה בישראל. אתר הסכם הרופאים של הר"י
 
ההסתדרות הרפואית בישראל. כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 ק-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444 פקס: 03-5753303
 
המערכת פותחה על ידי חברת SLATECH