• דוגמאות שכר
  • מצגת ההסכם הקיבוצי - אוגוסט 2011
  • כל הדיווחים על התנהלות המאבק מתחילתו ועד סופו
  • טיוטות חוק ההסדרים
 
22.5.2011: בל"ג בעומר התכנסו הרופאים למדורה שהיתה עצרת מחאה

בעצרת, בה השתתפו כ-1,500 רופאים, היו נואמים רבים. להלן דברי ד"ר אידלמן, יו"ר הר"י בעצרת:

 

"לפני חודשיים, הכרזנו על סכסוך עבודה. אנחנו בעיצומו של המאבק על עתיד הרפואה בישראל.

כ-10 חודשים אנו מנהלים משא ומתן על הסכם קיבוצי חדש. עם תחילת ההשבתות והעיצומים הפך המו"מ לאינטנסיבי יותר ולענייני יותר, אך עוד ארוכה הדרך. הפערים גדולים ונכונות האוצר להשקעה בבריאות עדיין זניחה ואפילו מעליבה.  מעליבה כל חולה וחולה וכל רופא ורופאה. וכל זה כאשר מערכת הבריאות קורסת.

תקופה ארוכה אנו מתריעים על כך שהחולים משלמים מחיר בבריאותם ובחייהם על אטימות האוצר לצרכים של מערכת הבריאות.

 

"בשבוע שעבר הצטרף מבקר המדינה לאלה שלא מוכנים יותר לטייח את העובדה המביישת את המדינה, בה חולים מתים עקב מחסור ברופאים, עקב מחסור בתקני רופאים. מה צריך עוד להתרחש כדי שהציבור ייצא מאדישותו, כדי שהממשלה תתעורר וכדי שראש הממשלה יענה לאתגר להצלת חיי אדם, להצלת מערכת הבריאות הציבורית. מבקר המדינה כותב שחור על גבי לבן שהחולים מתים. מדובר בתמותה ובתחלואה שניתן למנוע אותן. להבדיל מכל מערכות אחרות ההשקעה בבריאות  ציל חיי אדם היום, מחר ולתקופה ארוכה יותר. יותר השקעה – יותר חיים! יותר השקעה – יותר בריאות!

 

"לא במקרה התכנסנו בל"ג בעומר שהוא לא רק יום של מדורות, הילולת רשב"י וזיכרונות על מרד. קשורה למועד זה המסורת שבו נעצרה המגיפה שפשטה בקרב תלמידי רבי עקיבא. המחלה דאז עלתה בחייהם של אלפים מתלמידיו. התכנסנו ביום זה כדי להביא להפסקת המגיפה המתרחשת לנגד עינינו, כאשר אין אנו מסוגלים להציל חיים בגלל שהממשלה חוסכת על חשבון בריאות הציבור. יש לעצור את מגיפת ההזנחה במערכת הבריאות הציבורית. למטרה זו יצאנו למאבק שאותו אנו מנהלים באחריות, תוך דאגה לבריאות הציבור בהווה ובעתיד ותוך מניעת נזק בלתי הפיך למטופלים.

 

,אנחנו נמשיך במאבקנו עד שנביא בשורה לתושבי ישראל - רפורמה אמיתית במערכת הבריאות. נמשיך במאבק חודשים רבים במידה ויהיה צורך בכך. כבר היום אנחנו מודיעים שהחל מחודש יולי יעברו כל הרופאים לעבודה על-פי התקן, ללא שעות נוספות לא מתוגמלות, לא יותר מ-6 תורנויות לחודש של מתמחים וללא תורנויות מומחים.

 

"ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, הגיעה העת לרפורמה במערכת הבריאות הציבורית, הגיעה העת לשינוי סדרי העדיפויות ולהשקעה מוגברת במערכת הבריאות. הגיעה העת להתייחס לחיים ולהציל חיי אדם.

אדוני ראש הממשלה, אני יודע שמערכת הבריאות חשובה לך. שכן, כל מי שמציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. זה הזמן להחליט שממשלה זו תשים לה כמטרה להציל עולם ומלואו, באמצעות הצלת חיי תושבי מדינת ישראל.

 

עד שזה לא יתרחש נמשיך במאבקנו הצודק - נמשיך וננצח!"


לתמונות נוספות, לצפייה בסרט 

 

 

 
 
 
 
50,000 חתימות
18,902 חתימות
 
37.8%
 
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | מידע לציבור
מהו לדעתך המדד המגדיר באופן הטוב ביותר "מקצוע במצוקה"?

פורסם בתאריך 29/05/2011
 
שאלות ותשובות
 
 
להציל את הרפואה בישראל. אתר הסכם הרופאים של הר"י
 
ההסתדרות הרפואית בישראל. כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 ק-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444 פקס: 03-5753303
 
המערכת פותחה על ידי חברת SLATECH