• דוגמאות שכר
  • מצגת ההסכם הקיבוצי - אוגוסט 2011
  • כל הדיווחים על התנהלות המאבק מתחילתו ועד סופו
  • טיוטות חוק ההסדרים
 
17.5.2011: ההסתדרות הרפואית: דו"ח מבקר המדינה – קריאת-חובה וקריאת השכמה למנהלי המו"מ עם הרופאים

ההסתדרות הרפואית מברכת על פרסום דו"ח מבקר המדינה בנושא מצוקת האשפוז, המבסס ומאשש את טענות הרופאים לגבי מדיניות ההזנחה השיטתית של מערכת הרפואה הציבורית אותה נוקט משרד האוצר. הר"י קובעת, כי הדו"ח מחדד את הצורך בהסדרה מקיפה של סוגיות התקינה בעבודת הרופאים, תוך תוספת מאסיבית בפועל של תקנים, החיונית על מנת למנוע את קריסת המערכת.

 

"דו"ח מבקר המדינה ממחיש כי ההסכמות בין משרדי האוצר והבריאות, לגבי תוספת מיטות שתיפרס לאורך שש שנים, וטיפול לאורך שנתיים בעדכון התקינה לרופאים, הן מעט מדי ולחלק מהחולים מאוחר מדי", אומר יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן. "דרושה תוכנית אגרסיבית ואמיצה, לתוספת מאסיבית ומיידית של מיטות ותקנים, שתמנע ממדינת ישראל להתדרדר לרמות הרפואה של העולם השלישי". לדברי ד"ר אידלמן, "דו"ח מבקר המדינה הוא בגדר חומר קריאת-חובה וקריאת השכמה לצוות האוצר במו"מ עם הרופאים – ובמיוחד לראש הצוות, הממונה על השכר מר אילן לוין". ד"ר אידלמן מזכיר, כי לאורך השנים האחרונות התריעה הר"י פעם אחר פעם על תמונת המציאות הקודרת בה מכיר עתה גם מבקר המדינה, ומבהיר כי הר"י דורשת שתוספת התקינה תהווה חלק בלתי נפרד מההסכם הקיבוצי הנדון עתה. "ללא תוספת תקינה בהסכם הקיבוצי – לא ייחתם הסכם עם האוצר והמעסיקים. לקחי העבר העגומים מלמדים אותנו, כי אם לא תעוגן תוספת התקינה בהסכם הקיבוצי – נמצא עצמנו בתוך שנים ספורות מול דו"ח חמור עוד יותר", אמר ד"ר אידלמן. "קריאה לעומק של עמדת האוצר, כפי שהיא משתקפת בדו"ח המבקר, מעלה כי האוצר מנותק מהמציאות וממשיך להפריך סיסמאות", ממשיך יו"ר הר"י. "האוצר מגלגל עיניים למעלה, ומגלגל אחריות אל משרד הבריאות – בעוד החולה נותרת חסרת אונים, במסדרון".

 

בהסתדרות הרפואית מזכירים, כי הממשלה בחרה להתעלם מההמלצות המפורשות של דו"ח ועדת אמוראי אותה מינתה היא עצמה, שקראו עוד בשנת 2003 להקים גוף עצמאי ואובייקטיבי שיעסוק בסוגיות התקינה במערכת הבריאות. "אם לא ישכילו מנהלי המו"מ מטעם האוצר להתעשת מיידית ולחתום על הסכם קיבוצי מקיף הכולל התייחסות למכלול חוליי המערכת – עוד נמצא עצמנו מול ועדת חקירה ממלכתית, על מנת לסיים את הבושה והשערוריה המתמשכת", קובע ד"ר אידלמן.

 
 
 
 
50,000 חתימות
18,902 חתימות
 
37.8%
 
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | מידע לציבור
מהו לדעתך המדד המגדיר באופן הטוב ביותר "מקצוע במצוקה"?

פורסם בתאריך 29/05/2011
 
שאלות ותשובות
 
 
להציל את הרפואה בישראל. אתר הסכם הרופאים של הר"י
 
ההסתדרות הרפואית בישראל. כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 ק-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444 פקס: 03-5753303
 
המערכת פותחה על ידי חברת SLATECH