• דוגמאות שכר
  • מצגת ההסכם הקיבוצי - אוגוסט 2011
  • כל הדיווחים על התנהלות המאבק מתחילתו ועד סופו
  • טיוטות חוק ההסדרים
 
1.5.2011: הר"י הגישה תלונה כנגד הממונה על השכר באוצר בגין הסתה פרועה

ההסתדרות הרפואית בישראל הגישה ביום 1.5.2011 תלונה לנציב שירות המדינה כנגד הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, על הסתה, לאחר דברים חמורים שאמר בראיון לגלי צה"ל. בין היתר אמר לוין כי הרופאים מקיימים שביתה ש"אינה מוסרית", כינה אותם "רוצחים", וציין כי בגלל השביתה ייהרגו אנשים.

 

ההשתלחות הזו של הממונה על השכר באוצר הגיעה לאחר שבועות של משא ומתן בו לא שיפר האוצר את הצעותיו לרופאים, ולא ניהל איתם הליך אמיתי שיאפשר להגיע לפיתרון להבראת הרפואה הציבורית בישראל.

כמו כן, ההסתדרות הרפואית שלחה הבוקר מכתב לאילן לוין ובו היא דורשת כי יתנצל בפני ציבור הרופאים, בהם פגע חמורות בדבריו.

 

עד אשר יתנצל, לא ישבו הרופאים למשא ומתן עם האיש אשר כינה אותם "רוצחים", ופקפק בלגיטימיות שלהם למאבק על עתיד הרפואה הציבורית בישראל.

 

יש לציין כי במכתב ציינה ההסתדרות הרפואית כי הם יישבו למשא ומתן עם כל גורם מוסמך אחר. ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית אמר: "מצער כי אדם בדרגתו וברמתו של אילן לוין מתנהג כאחרון התגרנים בשוק, ומשתמש בביטויים שאין האוזן סובלת. גם במשא ומתן סוער ישנם דברים שאין לאומרם. רופאי ישראל מחויבים לטיפול בכל אדם באשר הוא אדם והם עושים לילות כימים על מנת לעמוד במחויבות זו, אליה נשבעו עם הסמכתם. הם עושים זאת לעתים בתנאים לא-תנאים, אחרי לילות בלי שינה, ובלי ציוד הולם. אנו מקווים שאילן לוין יתעשת ויחזור בו מדבריו, כל ציבור הרופאים בישראל ממתין להתנצלותו".

לקריאת המכתב למר אילן לוין


לקריאת מכתב התלונה לנציבות שירות המדינה

 
 
 
 
50,000 חתימות
18,902 חתימות
 
37.8%
 
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | פורום התגובות
להציל את הרפואה הציבורית בישראל | מידע לציבור
מהו לדעתך המדד המגדיר באופן הטוב ביותר "מקצוע במצוקה"?

פורסם בתאריך 29/05/2011
 
שאלות ותשובות
 
 
להציל את הרפואה בישראל. אתר הסכם הרופאים של הר"י
 
ההסתדרות הרפואית בישראל. כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 ק-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444 פקס: 03-5753303
 
המערכת פותחה על ידי חברת SLATECH