עמוד בית יום א, 21.04.19
ילדים לא מחוסנים לא יורשו להיכנס למסגרות החינוך
בתקופה האחרונה התפתח דיון ציבורי בשאלת החיסונים, כאשר מצד אחד עומד עולם הרפואה כולו שמסביר – בתקשורת וברשתות החברתיות – את חשיבות התחסנות הילדים, ומנגד אנשים נטולי הכשרה או ניסיון רפואי שמתנגדים לחיסונים תוך התבססות על מיתוסים שהופרכו או מעולם לא בוססו. נוסף על כך, החלו לצמוח יוזמות מקומיות פרטיות כדוגמת "הגן המחוסן", אשר במסגרתן בוחרים גני ילדים שלא לקבל ילדים ללא הצגת פנקס חיסונים שמוכיח כי הילד חוסן בכל חיסוני השגרה. לאחרונה שלח איגוד רופאי הילדים מכתב לשר החינוך ולשר הבריאות בבקשה להפוך את היוזמה לנורמה מחייבת בכל מוסדות החינוך. במכתבו הדגיש הארגון כי יישום יוזמה זו באופן מחייב "עשוי להפחית משמעותית בקרב ילדי ישראל מקרי הידבקות, תחלואה ואף תמותה".

ההסתדרות הרפואית בישראל יזמה וניסחה בשיתוף עם ח"כ מירב בן ארי (כולנו), הצעת חוק שמטרתו להגן על ילדים במוסדות חינוך מפני מחלות שמקורן בסירובם של הורים לחסן את ילדיהם.

הצעת החוק עוסקת במקרה של חשש להתפרצות מחלה שכנגדה ניתן חיסון שגרה. במקרה כזה ימנע מוסד חינוכי את כניסתו למוסד של כל ילד, מורה או אדם אחר שאינו מחוסן בפני המחלה, לפי הוראת מנכ"ל משרד הבריאות ולתקופה שיורה.

לקריאת הצעת החוק

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל. מדיניות פרטיות

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303