דוקטור חאיטר זינדל

1919 - 2004
נולד בטולצ'ין, אוקראינה (ברית המועצות לשעבר).

בשנות העשרים והשלושים סבלה משפחתו כמו רבים מתושבי האיזור מחסור ורעב. למד בתחילה היסטוריה וגיאוגרפיה באוניברסיטת ויניצה.

התגייס לצבא האדום הסובייטי ושרת בחיל התותחנים. השתתף בקרבות מול האויב הנאצי תחת סטלינגרד ובאזור קורסק. עוטר בעיטור עוז על אומץ שהפגין בקרב תחת סטלינגרד.נפצע קשה בשנת 1943 ופונה לבית חולים שדה ומשם לאוזבקיסטאן, שם לימד בבית ספר.

עם סיום המלחמה מצא את אחיו ואחותו בקייב באוקראינה.
שתי אחיותיו הנוספות ואימו ואביו נספו במחנות ההשמדה באוקראינה.
בשנת 1945 החל בלימודי רפואה באוניברסיטת צ'רנוביץ.
סיים את לימודיו בשנת 1950 ונשלח לעבוד באזור הקרפטים, תחילה בבית חולים כפרי בברגי, אחר כך בבית החולים האיזורי בברגובו.

התמחה ברפואה פנימית ולאור הצלחתו בעבודה מונה בהמשך לסגן מנהל המחלקה הפנימית ובהמשך למנהל המחלקה הפנימית.בשנת 1960 התחתן עם אולגה ז"ל ובשנת 1964 נולד בנו היחיד יורם.

במשך עבודתו התמחה גם באנדוקרינולוגיה והיה יועץ האיזור באנדוקרינולוגיה. לימד גם בבית הספר לאחיות בברגובו. שמו מוכר עד היום באיזור ברגובו ורבים מתושבי האיזור ניצלו בזכות תושייתו כרופא וחידושים שהנהיג בעבודה במחלקה.
בשנת 1973 עלה ארצה עם משפחתו והשתקע בטבריה שם עבד משנת 74 עד תחילת 1985 כרופא בקופת חולים איזורית. טיפל ברבים מתושבי האיזור הזוכרים אותו עד עצם היום הזה.
בשנת 85 יצא לגמלאות ובשנת 91 עבר עם משפחתו להתגורר בחיפה. המשיך לייעץ לאנשים ולהיות למורה דרך לבנו, שהלך בדרכו ולמד רפואה וכן היווה את הציר המרכזי של המשפחה.
למרות שני ארועים מוחיים בהם לקה המשיך להיות מקורי במחשבתו, היה צלול וערני למתרחש סביבו עד ליום מותו ועל אף הבעיות הבריאותיות הקשות המשיך להיות אופטימי.
נפטר בשנת 2004.
היה איש צנוע, ישר, רודף צדק, בעל רעיונות מקוריים רבים, היה למשענת לרבים והעמיד דורות של רופאים ואחיות.
נוכחותו המיוחדת, שנינותו, מחשבתו היצירתית, אומץ ליבו, מסירותו לחוליו ואהבתו למשפחתו יחסרו לעד.
ביקור במחלקה הפנימית בברגובו בשנות החמישים
עם המשפחה בשנת 1964
תמונה משנים אחרונות

נר זכרון

נר זיכרון הודלק על ידי יורם חאיטר בתאריך 30.06.2012 אבא,אתה חסר מאוד.
נר זיכרון הודלק על ידי יורם חאיטר בתאריך 15.12.2012 אבא,אתה חסר לי מאוד.
ביום חמישי אמרתי קדיש ושרתי אל מלא רחמים ביד ושם. חשבתי הרבה על סבא וולף, סבתא ברכה ושתי הדודות , אחיותיך פניה ודורה שנספו במחנה ההשמדה בפצ'ורה.
Апука,дорогой мой.
נר זיכרון הודלק על ידי יורם חאיטר בתאריך 10.04.2013 אבא, אתה חסר מאוד. יום הזיכרון לשואה שוב הזכיר לי כמו בכל שנה את מה שעברה המשפחה שלנו.
השיחות שלנו חסרות לי מאוד. הדברים שסיפרת עליהם כמו שרק אתה ידעת לספר. אני זוכר כאילו זה היה אתמול.
תנוח בשלום אבא. היית גיבור במלחמה ובחיים, אתה איתי כל יום במחשבות ואני ממשיך את דרכך.
נר זיכרון הודלק על ידי יורם חאיטר בתאריך 21.04.2014 אבא, כל שנה שעוברת מעמיקה את חסרונך. דבריך החכמים תמיד היו נר לרגליי. בצאתו של פסח 2014 געגועיי אליך גדולים. נוח בשלום על משכבך. מורשתך נמצאת בכל מה שעשיתי ואעשה בעתיד.
נר זיכרון הודלק על ידי יורם חאיטר בתאריך 30.06.2016 אבא, אתה חסר מאוד. מילותיך, עצותיך, האמונה שלך בדרך, בתוכניות המשותפות שלנו חסרים לי מאוד. אני מתגעגע כל יום, ואין יום שיחלוף בלי שאזכיר אותך , את אמא ואת סבתא. אתה שהאמנת בי ותמיד ידעת לתת את העצה הנכונה. כל כך חסר לי...

הדליקו נר זכרון

מילים לזכרם

הוסיפו מילים לזכרו/ה