עמוד בית
יום ג, 30.11.21
הפניית ילדים לאבחון וטיפול במערך התפתחות הילד

מערך התפתחות הילד מאבחן ומטפל במגוון הפרעות התפתחות בתחומים הקוגניטיבי, המוטורי, השפתי והתקשורתי. הצורך במענה מקצועי על ידי המערך הזה גבר מאוד בשנים האחרונות, בעיקר בשל מודעות רבה של ההורים ושל מערכות הבריאות והחינוך וגם בשל עליה אפשרית בתחלואה.

כיום מופנים למערך התפתחות הילד כ 10-15%-מהילדים בגילאי לידה עד תשע שנים. אחוז זה כולל ילדים רבים שבעייתם ההתפתחותית משמעותית ומצדיקה הפנייה, אך גם רבים אחרים שלא היו אמורים להגיע לאבחון וטיפול כוללני במערך התפתחות הילד. ריבוי הפניות מיותרות יוצר לחץ רב על מערך להתפתחות הילד ומקשה על מתן שירות הולם, יעיל וזמין לילדים שאכן זקוקים להתערבות רב-תחומית במסגרת המכונים העוסקים בכך.

ועדה מטעם החברה לרפואת ילדים התפתחותית בהסתדרות הרפואית (חיל"ה), אשר חבריה הם מנהלי מכונים להתפתחות הילד ומומחים בתחומם, גיבשה הנחיות מקצועיות לגבי אילו הפרעות יאובחנו ויטופלו במערך התפתחות הילד וכן המלצות לגבי מדיניות הטיפול. המלצות אלו מבוססות על תהליכים מוכרים בעולם בתחום הזה.

לחוברת המלאה
 


מהדורת 2016

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303