עמוד בית
יום ה, 19.05.22
חינוך לבריאות מינית

חינוך לבריאות מינית הוא תהליך הכולל: הדרכה בנושאי מיניות, יחסים אינטימיים, אנטומיה של אברי המין והרבייה, תהליכי רבייה, הסבר על נטייה מינית וזהות מינית, אמצעים למניעת היריון, מניעה וטיפול בזיהומים המועברים במגע מיני, וכן, חובות וזכויות הקשורים ביחסים ובקשר המיני.

מטרת התהליך, לספק מידע מבוסס ולסגל דפוסי התנהגות, שייאפשרו למטופל לבצע בחירה מודעת ובטוחה בנושאים הקשורים לבריאות המינית. כדי שהתהליך יהיה יעיל, רצוי, שיתחיל לפני תחילת קיום יחסי המין, ויימשך, בתקופת ההתבגרות. ראוי, שחינוך לבריאות מינית יינתן ע"י הורים, צוותים במסגרות חינוכיות ואנשי מקצוע רב תחומיים שבאים במגע עם מתבגרים. מרבית התכניות לחינוך לבריאות מינית מתמקדות בהפחתת סיכון להידבקות בזיהומים המועברים במגע מיני והיריון לא מתוכנן, אך חשוב לכלול גם התייחסות לנושאי המיניות, ההסכמה ודימוי הגוף.

  לקריאת הטקסט המלא

מהדורת 2022

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303