עמוד בית
יום ג, 30.11.21
מניעת השימוש באלכוהול בקרב בני נוער
שתיית אלכוהול, הינה תופעה שכיחה בקרב בני הנוער בישראל. אלכוהול, הינו חומר טוקסי הפוגע במערכות רבות בגוף ומשפיע על מצב ההכרה. צריכת אלכוהול כרוכה בסיכון מוגבר לתחלואה גופנית ופסיכיאטרית, לאובדנות, להיפגעות מטראומה, להתנהגות אלימה ואף למוות מוקדם. שתיית אלכוהול בגיל צעיר מגבירה את הסיכון לשימוש כרוני באלכוהול בעתיד, וישנה חשיבות רבה, למניעת השימוש באלכוהול בקרב מתבגרים. על פעילות המניעה להתבצע במספר מישורים ולהתמקד בסביבה המשפחתית והבית-ספרית. לאור הקשר המתמשך עם המטופלים
ובני משפחותיהם, רופאי הילדים והמתבגרים נמצאים בעמדה המאפשרת להם לזהות צריכת אלכוהול מוגברת בקרב המתבגרים (Screening), לנהל התערבויות קצרות ולהפנות את המתבגר להמשך הערכה וטיפול במידת הצורך.

על רופא הילדים להכיר את שכיחות הבעיה, את ההשלכות הגופניות והרגשיות של צריכת אלכוהול מוגזמת בקרב מתבגרים, את אופן התשאול הנכון של המתבגר בנושא ואת המסגרות התומכות באזור פעילותו.

לקריאת הטקסט המלא

מהדורת 2019

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303