עמוד בית
יום ג, 30.11.21
רפואת מתבגרים

הנחיות והמלצות מטעם:
החברה הישראלית לרפואת מתבגרים, איגוד רופאי הילדים

תקופת גיל ההתבגרות הינה תקופה ייחודית בחיי הפרט, המאופיינת באינטראקציה הדוקה בין השינויים הביולוגיים המואצים, לבין השינויים הנפשיים והחברתיים. אין זו תקופת מעבר בלבד, אלא פרק קריטי בחייו של אדם, אשר קובע את המשך חייו כבוגר, במישור הבריאותי, הנפשי והחברתי-כלכלי.

עם ההתקדמות בהבנת הצרכים הייחודיים של בני נוער, על רקע התקופה בה אנו חיים, התפתח במדינות המערב שטח התמחות רפואי חדש – רפואת מתבגרים Adolescent Medicine)).

החברה הישראלית לרפואת מתבגרים, בשיתוף עם האיגוד הישראלי לרפואת ילדים, גיבשה המלצות והנחיות לשיפור איכות הטיפול במתבגרים, המיועדות לגורמים הרפואיים המטפלים בבני נוער: רופאי ילדים, רופאי משפחה, רופאי נשים וכו'. מטרת הנחיות אלו להדריך את הרופא במפגש הרפואי עם המתבגר, לצורך קבלת מידע מירבי ממנו, תוך שמירה על חסיון ועל תחושת אמונו.


החוברת דנה בנושאים הבאים:

  • המפגש הראשון של המתבגר/ת עם הרופא/ה
  • סקירה מערכתית-פסיכו-סוציאלית
  • המלצה על טיפול – הגברת הענות
  • היבטים חוקיים
  • חסיון
     

לחצו כאן לחוברת המלאה
 


מהדורת 2000

האפליקציה של הר"י

האפליקציה שנותנת מענה לצורכי הרופאים והמטופלים

רוצה לדעת מה יש באפליקציה? לחץ/י
הזן/י מספר נייד ותקבל/י הודעת סמס עם קישור להורדת האפליקציה:
הבהרה משפטית: כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי או משפטי. אין הר"י אחראית לתוכן המתפרסם באתר זה ולכל נזק שעלול להיגרם. כל הזכויות על המידע באתר שייכות להסתדרות הרפואית בישראל.
מדיניות פרטיות   תנאי שימוש

כתובתנו: ז'בוטינסקי 35 רמת גן, בניין התאומים 2 קומות 10-11, ת.ד. 3566, מיקוד 5213604. טלפון: 03-6100444, פקס: 03-5753303