מהדורת מרס 2016

עדכונים שוטפים

ב-14.3 התקיים טקס אומ"ץ – הענקת אותות לאישים וארגונים שפעלו למען ציבור החולים

בטקס מרגש שנערך ב-14.3.2016, העניקה תנועת אומ"ץ בשיתוף ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) וצרכני בריאות ישראל (צ.ב.י) אותות ועיטורים לאישים ולארגונים שפעלו מעל ומעבר למען ציבור החולים ו/או אוכלוסיות מיוחדות.

ועדה ציבורית בראשות השופטת (בדימוס) ד"ר עדנה קפלן-הגלר, בחרה ב-6 רופאים וב-2 ארגונים לקבלת אות הוקרה:

• פרופ' יהודה שינפלד – מנהל המרכז למחלות אוטואימוניות, המרכז הרפואי שיבא – על היותו חלוץ בפעילות בלתי נלאית להדברת המחלות האוטואימוניות, על תרומתו הרבה למחקר פורץ דרך, על הכשרת רופאים שמיישמים את האצת ההבראה ברפואה הפנימית ועל כתיבת ספרי רפואה מקצועיים המשמשים אבני דרך לדור העתיד.

• פרופ' ראובן אור - מנהל המחלקה להשתלות מח עצם ואימונותרפיה של הסרטן, המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה עין-כרם – על פיתוח מאגר ציבורי לתורמי מח עצם והתאמתו לטובת חולים הזקוקים להשתלה ועל יכולת הנתינה לאחר ולנזקק, תוך טיפול אישי למען הצלת חייהם של חולים שידם אינם משגת.

• ד"ר שולמית בלנק – רופאת ילדים ופסיכיאטרית ילדים, מקימת המרכז הטיפולי "בני ארזים" – על טיפול בילדים בעלי הפרעות נפשיות קשות והחזרתם למסלול חיים נורמטיבי, ועל היותה דוגמא ומופת של רופאה המונעת משליחות ופועלת בנחישות שהצליחה לגרום לשינוי מהפכני בנושאים חברתיים.

• פרופ' יורם בלשר – רופא ילדים, לשעבר יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל ונשיא ההסתדרות הרפואית העולמית – על פעילותו הציבורית המסועפת והמבורכת להעלאת קרנה של הרפואה הישראלית, על מאבקו הממושך לאורך שנים למימוש זכויות החולים ולקידום הרפואה הישראלית בעולם ועל פועלו למניעת הדרה של רופאים ישראליים בארץ ובחו"ל.

• ד"ר עמית גופר – ממציא מכשיר ה-Rewalk – המאפשר למשותקים ללכת - על יוזמתו המקורית והמעשית לשיפור איכות חייהם של ציבור הנכים והמשותקים, המאפשרת שילוב בחיי היום יום תוך שיקום פיזי ונפשי.

• פרופ' אבי עורי – לשעבר מנהל האגף לרפואה שיקומית במרכז רפואי שיקומי "רעות" בתל אביב – על פעילותו המשקמת של נכים ופדויי שבי, על תרומתו לספורט הנכים במדינה ועל היותו מורה דרך בוועדת האתיקה הבינלאומית.

• חברי "מבצע אברהם", פרוייקט איידס ירושלים – על הברית שכרתו להצלת חיי אדם באפריקה, על פיאור שמה של הרפואה ורוח ההתנדבות הישראלית ועל הצבת הרפואה הישראלית על מפת הבריאות למען נפגעים בעולם.

• יחידת חילוץ ערבה, בפיקודו של אלעד סקר – על שנים של התמדה, נחישות ומקצועיות בהצלת חיי אדם ופינוי נפגעים בתנאי שטח קשים, תוך הקרבה וסיכון עצמי בארץ ובעולם.

בנוסף, הוענקו עיטורי כבוד:

לרב אלימלך פירר על תרומתו הייחודית והבלעדית למען ציבור הרופאים,

לעיתונאית רוני לינדר גנץ, כתבת הבריאות של TheMarker על פעילותה המקצועית המבורכת בשירות הציבור למען רפואה שוויונית, על חשיפה של תופעות פסולות הנוגדות את המנהל התקין ועל חריצותה והתמדתה.

לצוותי החירום של מגן דוד אדום בישראל על היחלצותם המיידית להצלת חיי אדם, על רוח ההקרבה של פעילות תחת סכנה מתמדת ועל המיומנות המקצועית.

לאורן הלמן, מייסד "סיכוי שווה" - קהילה וירטואלית שעוסקת בשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה, על פעילותו הממושכת והברוכה, התמדתו ונחישותו בשירות בעלי המוגבלויות, שיבוצם בעבודה ושילובם בחיי החברה.

מר אריה אבנרי – יו"ר תנועת אומ"ץ; צילם: ברק קדוש

פרופ' יהודה שינפלד מקבל אות הוקרה; צילם: ברק קדוש

עו"ד לאה ופנר מברכת את הזוכים; צילם: ברק קדוש

פרופ' יורם בלשר מקבל אות הוקרה; צילם: ברק קדוש