מהדורת פברואר 2016

חדשות הר"י

הר"י מבקשת להכליל את הרופאים בפיילוט עבודה מהבית להורים עובדים בשירות המדינה

שמחנו להתבשר אודות הפיילוט שהחל ביום 2.1 בשירות המדינה ובמסגרתו יתאפשר ליותר עובדות ועובדים במשרת הורה בדרגי ביניים לבצע שעות נוספות מן הבית.

מערכת הבריאות בישראל נמצאת בתקופה זו בעיצומה של מהפכה מגדרית. כיום ישנו רוב נשי על ספסלי בתי הספר לרפואה ברחבי הארץ, רוב אשר יש בו כדי לעצב מחדש את הרפואה בשנים הקרובות. לצד זאת, אלפי רופאות תורמות את תרומתן הייחודית והמשמעותית בכל מוסדות הרפואה יום-יום, שעה-שעה. נשים מביאות איכויות חדשות אל עולם הרפואה, ועלינו לחשוב ולתכנן כיצד למצות את הפוטנציאל העצום שיש להן במקצוע ובכלל.

הר"י החליטה זה מכבר להרים את דגל המהפכה ולקדם את מעמד הנשים ברפואה בישראל. בחודש מאי 2015 השיקה הר"י את דוח צוות המשימה לקידום מעמד הנשים ברפואה בישראל. דוח זה הינו תוצר של עבודה אינטנסיבית של צוות משימה שבראשו עמדה פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון שבנגב וחבריו היו רופאות ורופאים חברי הר"י.

אנו סבורים כי יש לפיילוט העבודה מן הבית רלוונטיות גדולה גם עבור רופאות ורופאים בשירות המדינה.

חלק ממשימותיהם של רופאים ורופאות מתבצע מול מחשב ללא צורך בהימצאות במוסד רפואי. לצד זאת, משימות שיש בהן היבטים של מחקר או סיכומי מחלה יכולות להיעשות במחשב מבית הרופא/ה ללא צורך בשהות בבית החולים או במרפאה.

לקריאת המכתב המלא