בבחירות לראשות הר״י נבחר ד"ר אידלמן לכהונה נוספת
ב-22.5 חתמה הר"י את הוועידה ה-42 בהצלחה, ובכך הגיע לסיומו ההליך הדמוקרטי אשר החל ב-29.4.14 עם בחירת יו"ר הר"י. הליך זה מהווה את אחד מהאדנים לקיומה של הר"י מאז היווסדה, כגוף של הרופאים ועבורם.


ועדי הרופאים של הדסה הגיעו להסכמות עם נאמני הדסה, ההנהלה והמדינה
ביום 15.5.14 הגיעו נאמני הדסה, ההנהלה והמדינה להסכמות עם נציגי ועדי הרופאים של בית החולים ועם נציגי הר"י, בעקבות פרסום הסדר תכנית ההבראה.נחתם הסכם בנושא מיסוי מענקים לרופאים במקצועות במצוקה ובפריפריה
לקריאת ההודעה בדבר החתימה על ההסכם בנושא מיסוי המענקים במצוקה ובפריפריה. לקריאת המכתב ממשרד עורכי הדין בדבר המשך ההליך.

 
ברכות לחברות החדשות שהוקמו בחודשים האחרונים:
החברה למניעת הזנחה והתעללות בילדים, החברה הישראלית לרגל סוכרתית וריפוי פצעים, החברה לבטיחות בטיפול, החברה הישראלית להחייאה והחברה הישראלית לבריאות הנפש בקהילה. בנוסף, ברכות גם לאיגוד הישראלי לרפואה פליאטיבית שהוכר כאיגוד על ידי הוועד המרכזי.פורום איגודים 2014
ב-13 במרס התקיים פורום האיגודים במשרדי הר"י. בפורום עודכנו יו"ר האיגודים בנושאים השונים שעל סדר היום.
ספר האתיקה הרפואית עודכן באפריל 2014
בין השנים 2009-2013 פרסמה הלשכה לאתיקה 10 ניירות עמדה המפרטים את כללי האתיקה הרפואית, ואיגדה אותם בספר. בחודש שעבר עודכן הספר ונוספו ניירות עמדה חדשים.אמנה אתית בין הרופאים לחברות התרופות
במהלך 2014 עדכנו חברות התרופות בשותפות עם הר"י, את הקוד האתי תוך יצירת מחויבות הדדית של הצדדים לנורמות שנקבעו באמנה והדגשת עקרונות היסוד של האמנה.


דיונים בלשכה לאתיקה
תקנות דמי מחלה. האם יש להשאיר או להסיר את פירוט אבחון המחלה מתקנות דמי מחלה? מוות במרשם רופא – בדיון נבחן האם הלשכה לאתיקה נשארת בעמדתה הניטרלית ביחס להצעת החוק. הוחלט כי הלשכה לאתיקה עומדת מאחורי עמדתה הקודמת.
הר"י מציעה פעילויות פנאי והעשרה
לרופאים הגמלאים - בקרוב: מקיף קווקז - מהים הכספי לים השחור – (7-19.9); לרופאים – בקרוב: קורס לרופאים מומחים לכתיבת חוות דעת ולמתן עדות (27.6)כלים אינטרנטיים לשירותך
הגשת דו"ח מדעי יסוד כמאמר מקורי לעיתון "הרפואה"
המועצה המדעית בשילוב עם מערכת עיתון "הרפואה" יוצאת במיזם חדש. ההצעה היא לאפשר לכל מתמחה להגיש את סיכום עבודת מדעי היסוד כמאמר לעיתון "הרפואה" כמחבר ראשון, במקום הדו"ח של מדעי היסוד. 


חדש - חלופה למדעי היסוד
כדי לאפשר התאמה אישית, אישרה לאחרונה המועצה המדעית הפעלתם של קורסים היכולים לשמש חלופה אפשרית למחקר במדעי היסוד. הבחירה בין ביצוע תקופת המחקר כמקובל לבין השתלבות בקורס שמורה למתמחה בתיאום עם מנהל המחלקה, ובמידה וקיימת התאמה לתוכנית ההתמחות שלו/ה. חונכות למנהלי מחלקות חדשים – מחזור ראשון של Mentoring הסתיים בהצלחה
9 זוגות של מנהלים ותיקים וחדשים שהחלו בעבודתם, ממשיכים להיפגש לפי צורך. ההרשמה למחזור השני נפתחה – למנהלים חדשים המעוניינים בחונך, ומנהלים ותיקים שירצו לחנוך מנהל חדש. לפרטים פנו ללילך או בטלפון: 03-6100417.


מועדי בחינות והנחיות - שלב א' יוני 2014:
מידע לגבי מועדי הבחינה, מועדי הערעור והנחיות לבחינה ולערעור, מפורסם באתר המתמחים בקישורים הבאים: קישור א, קישור ב. מחלקת הבחינות מאחלת הצלחה לכל הנבחנים בבחינות שלב א' במהלך חודש יוני 2014.


הרשמה לבחינות שלב ב' סתיו 2014 ולבחינות במקצועות העל מועד 2014:
ההרשמה תתקיים בחודש יולי 2014 עד ה-31.07.2014. חשוב- נבחנים שביטלו השתתפותם בבחינות קודמות במועדן הקודם ובכוונתם לגשת למועד הקרוב חייבים להירשם באופן מסודר, גם אם קיבלו הודעה כי התשלום נשמר עבורם מהמועד הקודם. אין בשמירת התשלום בכדי לאשר הרשמה לבחינה. טופס הרשמה של ב', טופס הרשמה בחינות על.

עדכונים שוטפים


פורסם גיליון מאי של אימג'
היכנסו לקרוא מאמרים וסקירות בעיתון אימג'.עדכוני תרופות לחודש מאי
פרסמנו באתר שינויים ועדכונים שביצעו חברות התרופות בעלוני תכשיריהם בחודש מאי. לידיעתכם, העדכונים הם באחריות חברות התרופות.
 

להסרת מייל מרשימת תפוצה לחץ/י כאן


   המערכת פותחה על ידי חברת SLATECH