• כרטיס רופא והטבות
 • אתרי הר"י
 • צרו קשר
 • פעולות מהירות
 • עברית (HE)
 • למען הרופאות והרופאים ולטובת הרפואה

  מה תרצו למצוא?

  מכתבו של יו"ר הר"י למפכ"ל המשטרה


  20/06/2024

  נכבדי,

  טרם הגלידו פצעיו של ד"ר אורי בהרב, שהותקף במוצאי השבת באלימות על ידי שוטרים שעה שהעניק טיפול רפואי על המדרכה בת"א, למפגין שנפצע והזדקק לסיוע,– וכבר נחרדנו אמש נוכח פציעתה של ד"ר טל וייסבאך, רופאה מומחית למיילדות וגינקולוגיה, שנפגעה בעיניה כתוצאה מהפעלה של מכתזית בכינון ישיר. בשני המקרים, לצערנו, פעלה המשטרה בניגוד גמור לנהלים ולכל נורמה במשטר דמוקרטי, שכן שני הרופאים היו לבושים בווסט אדום המזהה אותם כרופאים בתפקיד.

  מהיכרותנו נוכחנו לראות שערכיות משטרת ישראל קרובה לליבך כמו גם ההבנה כי כוחות המשטרה הם למעשה בני ברית של הרופאות והרופאים, עם מטרה עליונה ומשותפת - לשמור על חיי אדם.

  לאחר הפגיעה בד"ר אורי בהרב, הודיעה המשטרה כי הנושא הועבר לבדיקת מח"ש. אנו מבקשים לדעת בדחיפות מה תוצאות הבדיקה הזאת, ולפרסם אותן לאלתר, כמו כן, אנו מבקשים להבין האם בעקבות מקרה הפגיעה הראשון רועננו ההנחיות לשוטרים שעסקו בשמירה על הסדר בהפגנה בה נפצעה ד"ר וייסבאך. ייתכן כי ריענון נכון היה מונע את הפגיעה הנוספת. אנו מזכירים כי שקיפות התחקיר היא תנאי למימוש מסקנותיו.

  יש להטמיע במסגרת ההכשרה של כל שוטר ושוטרת, בכל דרגה ובכל תפקיד, את חשיבות הערך של טיפול רפואי, של אנשי רפואה, ובכלל של החובה להתנהל באופן מכובד ובלתי אלים כלפי כל אדם שאינו מהווה סכנה.

  אני מציע את שירותיה של ההסתדרות הרפואית כמקור ידע, כמו גם את נכונותי וזמינותי האישית, כדי לקדם את השינוי הנדרש כל כך באופן ההתנהלות המשטרתית מול רופאים הממלאים חובתם בהפגנות.

                                                                   בברכה,
                                                                   פרופ' ציון חגי
                                                                   יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל


  העתקים:
  ח"כ איתמר בן גביר, השר לביטחון פנים
  ח"כ אוריאל בוסו שר הבריאות
  מר משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות
  סגני יו״ר ההסתדרות הרפואית בישראל
  עו"ד לאה ופנר, מנכ"ל ההסתדרות הרפואית בישראל

  להורדת המכתב לחצו כאן
  בחזרה לכל עדכונים ופרסומים